ne 7.2.2010 | Lukáš Souček

V Liberci starší dorostenci nebodovali

Po vydařeném utkání na domácím ledě se hradečtí hokejisté vydali do Liberce. Tentokrát si ale do tabulky žádné body nepřispsali. Bílí Tygři totiž nastoupili do zápasu s velkým odhodláním a zápas dotáhli do vítězného konce. Hradci se povedlo dvakrát vyrovnat. Nejprve v desáté minutě vsítil Tadeáš Ouzký a ve 26. minutě srovnal na 2:2 Daniel Filip. To ale bylo ze strany Hradce vše. Liberečtí ve zbytku utkání přidali ještě čtyři branky a rozhodli tak o svém vysokém vítězství.

Ač Liberečtí vstřelili šest branek a zdánlivě soupeře jasně přestříleli, jejich největší oporou se stal mladý brankář Sobotka. Sice letos velel obraně staršího dorostu pouhých pár minut, zápas se zdatnými útočníky z Hradce Králové ovšem zahájil jako zkušený mazák a ve velmi útočně laděném duelu udržoval na domácí střídačce potřebnou jistotu.

Úspěšný úvod zaznamenal symbolicky v souboji s forvardem Hradeckým, jehož příjmení v kombinaci s neúspěšným zakončením předurčilo selhání celé severské expedice. Za pár minut už se totiž rozjel stroj osudu naplno.

Po Čápově ráně pálil do odkryté branky Filip, jenomže Sobotka perfektním přesunem zatarasil prostor u tyče a podal druhé straně varovný signál – favorit musel zapomenout na devítibrankovou kanonádu z posledního vzájemného duelu.

Gólový účet utkání tak rozepsali Bílí Tygři. V přesilovce odstřeloval od modré Říha, brankáři Pavelkovi ve vizuálně jistém postoji propadl kotouč za záda a neúnavný bojovník David Morong si ho všiml s velkým předstihem před protihráči – 1:0.

Hradečtí však přijeli potvrdit svou druhou a tedy postupovou pozici v tabulce a v liberecké kotlině útočili jako už dlouho žádný soupeř předtím. Rychle je tedy vrátil do hry Tadeáš Ouzký, když opět v přesilovce stačil před bránícím Slivkou vyslat puk, který pak prolétl kolem několika zad a zapadl k pravé tyči – 1:1.

Liberecká odpověď zamířila do Pavelkovy sítě krátce po přestávce. Josef Mikyska se tentokrát nemusel na svou další branku příliš snažit, nasměroval jen kotouč na brankoviště, odkud si ho už hradecká obrana dopravila za brankovou čáru sama – 2:1.

Identicky s první částí se vyrovnávací branka přiblížila stejně rychle jako arktická zima do Evropy, Sobotka ale uváděl početné klubko hradeckých rodičů k nepříčetnosti. Při signalizovánem vyloučení totiž spoluhráči zapomněli na něj i na kotouč a ke konečnému zděšení přispěl výjev osamoceného Marka Červeného na brankovišti. Rezignovaně sedící brankář však nastavil do nekryté poloviny brány alespoň lapačku a zázrakem mu v ní puk uvízl.

Obrovský počet trestů na liberecké straně ovšem hosty stále vracel do útočného pásma, ve zdvojené přesilovce se jim tak už podařilo dorovnat skóre. Valášek trefil Sobotkův beton a odražený puk liberecká trojice pouze sledovala, snadnou dorážkou vnikl do děje napínavého zápasu Daniel Filip - 2:2.

Jenomže faulovali i hosté. Na mládežnickém hokeji nezvyklí dva hlavní rozhodčí nemilosrdně trestali každý patrný i nepatrný přestupek, a v nevyváženém počtu hráčů na ledě tak padla drtivá většina branek. O další z nich se postaral Ladislav Bittner, jemuž skrz třetinu nadvakrát přisouval obránce Bartejs – 3:2.

Definitivu mohla Liberci přinést nádherná spolupráce Klímy s Bittnerem, která po úžasné stahovačce a několika krátkých příhrách počtvrté rozvlnila hradeckou síť. Hostující střídačka i hlasití fanoušci si však všimli zcela na opačné straně hřiště sbírajícího se beka domácích, jenž tedy doplnil počet domácích hráčů na ledě na šest. Kuriózní situace skončila odvolaným gólem, dvoubrankový rozdíl si Severočeši museli vybojovat regulérně.

A podařilo se jim to minutu a půl před druhou pauzou. Svěřencům kouče Vladyky se konečně vedly často trénované přesilovky, už třetí v utkání využil kombinaci s Urbanem Jan Kouba - 4:2. Všechny naděje si poté Královehradečtí zapálili sami. Kolosální chybou umožnili podruhé v zápase skórovat Josefu Mikyskovi a bylo rozhodnuto – 5:2.

V dalších šancích se už proti v pohodě lapajícímu Sobotkovi snažili marně a v závěrečné hře bez obrany ještě jednou inkasovali, když si nepohlídali průnik Ladislava Bittnera - 6:2.