so 19.12.2015 | Jitka Čechová, Lukáš Štěrovský

V Mladé Boleslavi rozhodla první třetina. Junioři během ní třikrát udeřili

Povedené představení v Mladé Boleslavi má za sebou parta kolem trenéra Aleše Krátošky. Juniorům se nadmíru vydařil vstup do zápasu a vlastně celá první perioda. Už po devatenácti vteřinách skóroval René Piegl, po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 3:0 ve prospěch Mountfieldu. Ten si nakonec odvezl výhru 5:1, František Veselý nestačil na jedinou ze sedmadvaceti střel Škodovky.

První třetina pro Bruslaře znamenala doslova horor. Po pěti vteřinách hry putoval na trestnou lavici domácí Pořízek a Hradeckým stačilo pouhých čtrnáct vteřin na to, aby se pohotovou střelou prosadil René Piegl. A hosté v nastoleném tempu z první minuty pokračovali i déle a domácí takřka pouze bezbranně přihlíželi. Zahradník dokázal prakticky nikým neatakován projet útočným pásmem, jeho šanci ale na poslední chvíli zastavil brankář Marek. Nedlouho poté se do šance dostali opět hosté, v akci dva na jednoho zakončoval Matějček, ale na Marka si ani tentokrát nepřišli.

Pokusy Bruslařů byly hodně bezzubé, a tak bylo jen otázkou času, kdy opět udeří hosté. To se stalo na začátku čtrnácté minuty, kdy se přesnou střelou trefil Tomáš Hofman. Domácí si poté vyžádali oddechový čas. Prakticky ihned po něm přišla dvouminutová přesilovka pro domácí mužstvo, ale Hradečtí nenechali domácím bojovníkům ani kousek ledu zadarmo a prakticky je nepustili do útočného pásma. Vše vygradovalo až třetím gólem Hradce, který parádně trefil Jakub Orság a vyhnal tak domácího Marka z branky. Na jeho místo se postavil David Kořínek. První třetina tedy pro domácí neskončila příliš šťastně, do kabin se odcházelo za stavu 0:3.

O první přestávce musela v kabině Mladoboleslavských proběhnout velká bouřka. Jak se nakonec ukázalo, alespoň nějaký čas nesla své ovoce. A to minimálně v podobě snížení domácích. Středočeši využili svou přesilovku, důrazem v brankovišti se prezentoval kapitán Milan Průšek. Hradec poté lehce zaváhal a utkání se navíc začalo mírně vyhrocovat. Rozhodčí dokonce ve 26. minutě sáhli i k udělení vyšších trestů. Za oboustrannou šarvátku byli desetiminutovými tresty potrestáni Motloch a Krátoška. Nedlouho poté byl navíc za sekání vyloučen domácí Sedmík a Hradec v přesilové hře opět udeřil. Puk za Kořínkova záda propasíroval Tomáš Hofman.

Domácí se tlačili velmi agresivně do branky, ve skvělé šanci se blýskl Pätoprstý, ale Veselý perfektně zasáhl betonem. Na žádnou výraznější šanci se však do druhé sirény nevzmohli, a tak do šaten odcházeli opět s nelichotivým třígólovým mankem.

Bruslařům se nedala upřít snaha, faktem ale zůstává že ani ve třetí třetině svůj herní projev nikterak zvlášť nevylepšili. Motivací jim nepochybně nebyla ani pátá inkasovaná branka, ve 46. minutě se prosadil Aleš Krátoška. Šanci na gól na druhé straně měl Pätoprstý, Královehradečtí ale zkrátka otěže zápasu pevní drželi ve svých rukou a nakonec dokráčeli k vítězství.