Zápasy
út 14.8.2007 | Lukáš Souček, Petr Matěj

V Šumperku Hradečtí vybojovali remízu

Zápasové menu

Druhá polovina hradeckého týmu složená převážně z juniorů putovala do Šumperka, zatímco ta první sváděla boj se Spartou. Domácí měli herně navrch, průběh celého utkání měli jasně ve svých rukou. Útočné kombinace Šumperka však většinou končily u výborně chytajícího Tomáše Duška. Ten za svá záda pustil jediný kotouč. Hradečtí dokázali vytěžit z minima maximum, když Jan Berger ve 48. minutě dorazil střelu Jiřího Šimoníčka a srovnal tak stav zápasu na konečných 1:1.

Značně oslabené mužstvo Hradce Králové zavítalo do Šumperka na přípravné utkání a ačkoliv se tento fakt projevil i na výkonech obou mužstev, Draci toho výsledkově nedokázali vytěžit vítězství. Šumperk začal po úvodním oťukávání aktivněji a v páté minutě se Kratěna v prvním jeho souboji proti Duškovi neuspěl. O chvíli později dostal Šumperk výhodu přesilovku a opět měli domácí šanci otevřít skóre utkání. Jenže Martiník dvakrát sám před Duškem neuspěl. Druhou jeho ránu dokonce odvrátil z brankové čáry Pospíšil. V deváté minutě osvědčil šikovné ruce Stejskal, i tentokrát však Dušek udržel čisté konto. V polovině desáté minutě se poprvé do vážnější akce dostali i hosté, Betinec ale Dolanu v úniku vychytal. Ve 14. minutě napsal druhou část dnešních soubojů s Doškem Kratěna, i tentokrát ale hradecký brankář uspěl. Kratěnovi připravili akci krásnou kombinací Šula se Stejskalem, kteří si dnes na ledě velice porozuměli.

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe domácí a byl to opět Kratěna, kdo v obrovské šanci neuspěl. Ležícího Duška šumperský útočník nepřekonal. Od začátku této dvacetiminutovky naskočili domácí ovšem i bez dvou opor, Meluzína s Bařicou, které trenér Setikovský nechal odpočívat. Ve 26. minutě se domácí konečně dočkali. Održálek pozdržel kotouč, uvolnil se a pak našel Kočana, který si po vybruslení před branku s Duškem poradil. Draci ožili a dostali Hradec pod drtivý tlak. Nejprve Šula nevyužil krásné přihrávky Stejskala, o chvíli později netrefil Kratěna a závěr drtivé pětiminutovky zakončil ránou vedle Obdržálek. Ve 34. minutě nechal Duška opět vyniknout Čížek a ačkoliv byl Šumperk jasně lepší, brankově tuto převahu zužitkovat nedokázal.

I úvod třetí třetiny patřil domácím, jenže Martinkovu ránu Dušek vyrazil a následně Kučera poskakující kotouč netrefil. Na začátku 45. minuty rozjeli kombinaci Stejskal se Šulou a Martin Stejskal zas a znovu neuspěl. O pár vteřin později mohl zvýšit Šula, jeho střela ale rozezněla tyč. A tak udeřilo na druhé straně. Hosté z ojedinělé akce srovnali, Berger protlačil kotouč do branky přes ležícího Betince a šokoval tribuny. Pět minut se Šumperk otřepával ze šoku, pak se ale opět na hosty Draci vrhli. Šulův pokus vytlačil z prázdné branky holí Dušek, následně vyhořel na opoře Hradce jak Kočan, tak Martinka. Na závěr všeho kotouč brouzdající brankovištěm netrefil Kratěna, který puk před prázdnou klecí Duška netrefil. Závěrečný tlak Draků pak hosté již ohlídali a ačkoliv měli Šumperští ještě možnost rozhodnout z přesilové hry, neuspěli. Draci se tak v utkání, kde jasně vládli na ledě, rozešli s Hradcem smírně 1:1.