so 29.9.2007 | Pavel Illich

V dramatickém zápase junioři přehráli Vítkovice 5:3

Zápas dobré kvality sehráli hradečtí junioři s Vítkovicemi. Na rychlou branku domácích soupeř stačil odpovědět, ale třemi brankami se Hradec dostal do pohody. Vítkovičtí se však v utkání nehodlali vzdát a během třiceti vteřin v polovině závěrečného dějství se dostali na dostřel jedné branky. O svém vítězství tak musel Hradec definitivně rozhodnout až v závěrečné powerplay Vítkovic. Hrdinou zápasu se stal jednoznačně hradecký Březina, který v utkání skóroval hned čtyřikrát.

Vstup do zápasu se Hradci vydařil. Již po 80 vteřinách hry otevřel skóre Ondřej Březina. Aktivitu domácích vystřídaly šance Vítkovic. Szturc nastřelil tyč Brožovy svatyně a další střela skončila na betonech hradeckého gólmana. Přesto se ale hostům podařilo vyrovnat. V přesilové hře se prosadil střelou z otočky Roman Szturc. Vítkovičtí nabuzeni vyrovnáním náhle byli častými návštěvníky obranného pásma Hradce a vytvořili si i několik nadějných příležitostí. Z gólu se ale radovali znovu domácí. Důraz před brankou přetavil ve vedoucí gól Ondřej Březina, čímž také potrestal první vyloučení soupeře. Následovala však krátká dvojnásobná přesilovka Vítkovic, ve které byli hosté velmi nebezpeční, ale jistotou v brankovišti domácích byl brankář Brož. Na druhé straně gólem neskončil výpad Dolany, ani nedotažená Šimoníčkova klička před brankářem Michalcem. Přesto Hradec své vedení do první přestávky zvýšil. Další vyloučení Vítkovic potrestal dorážkou Ondřej Březina, čímž za necelých sedmnáct minut zkompletoval svůj hattrick.

V brankovišti Vítkovic došlo po přestávce ke změně, Michalce vystřídal Taťák. Druhou třetinu zahájily velké šance Hradce. Zcela osamocený Dolana přestřelil a když o pár vteřin později unikal zadákům Vítkovic i Ropický, museli se na něm vyfaulovat dva protihráči. A když je za dalších 22 vteřin následoval i Sedlák, měli domácí velikou příležitost zvýšit své vedení. To se však nepodařilo. Ke slovu se tak dostali znovu hosté. Brožovu pozornost zkoušel Bartoš. Chvíli po něm Bursík zazvonil na tyč hradecké branky, Brož se v ten moment stačil jen ohlédnout. A tak se prosadili znovu Hradečtí. Na konci rychlé kombinace napříč útočným pásmem stanul Tomáš Kubišta. Ve 35. minutě už se hostující Vrána sice radoval z branky, ale puk skončil opět na tyči. Snížení se mohli Vítkovičtí dočkat při závaru v samém závěru třetiny, ale proti byl bezchybný Brož.

V poslední dvacetiminutovce vrhli hosté všechny síly do útoku, ale střely Szturce i Hartmanna Brož kontroloval a neujal se ani pokus Bartoše zpoza branky. Rostoucí tlak Vítkovic nakonec přeci své ovoce přinesl. Ve 48. minutě se přes hradeckou obranu přehnal Tomáš Bursík a neomylně zavěsil. Kritická minuta pro Hradec však pokračovala. Za dalších 30 vteřin zužitkoval další vpád do útočného pásma Tomáš Sedmihubský střelou mezi Brožovy betony a ze zápasu se stalo drama. Trenéři Hradce reagovali oddechovým časem, ale nápor Vítkovic v těch chvílích gradoval. V další velké šanci Bartoš mířil vedle. Hráči Hradce se v této pasáži utkání dostávali do útočného pásma soupeře jen sporadicky, převážně se jen bránili tlaku soupeře. Ideální příležitost k vyrovnání nabídli Vítkovicím domácí sami, když dva hráči po sobě vyhodili puk ze hřiště a rezultovala z toho přesilovka Vítkovic v délce 62 vteřin. Ovšem ani ta ke kýženému vyrovnání nevedla. Tak hostující trenéři sáhli k poslední variantě, když odvolali Taťáka z branky a zkoušeli to v šesti proti pěti. Obětavá obrana Hradce však odolala a do úniku se dostali Berger a Ondřej Březina a druhý jmenovaný dopravil puk do opuštěné klece, čímž si připsal svojí čtvrtou branku v zápase a zpečetil tak stav na konečných 5:3 pro Hradec.