so 19.12.2015 | Lukáš Štěrovský, Lenka Jonešová

V nadstavbě zatím bez bodu. Starší dorost podlehl Plzni 0:2

Zatím hodně smolně se pro starší dorostence vyvíjí nadstavbová část sezóny. Stejně jako proti Chomutovu i s Plzní sváděli Hradečtí vyrovnanou bitvu, v níž měli opticky po většinu utkání navrch – vždyť svého soupeře přestříleli poměrem 47:22. Ani tak se jim ale nepodařilo bodovat. Jejich katem se stal plzeňský Rubner, jenž zařídil obě branky zápasu. Východočeši tak na první nadstavbový bod stále čekají.

Hosté vstřelili vítězný gól už v sedmnácté minutě

Zápas začal mírnou převahou domácích hokejistů, trvalo však sedm dalších minut, než se zvládli dostat do vyložené příležitosti. V té se ocitl Dvořák, který uháněl na Krasanovského, jenž kličku a zakončení hradeckého forvarda dokonale vystihl. Hradec měl následně k dispozici přesilovku, tu ale nevyužil. Naopak se chvíli po jejím skončení radovali hosté.

Jakub Pour neotálel a v rychlé akci vyslal do útoku Marka Rubnera, jenž vyzrál rychlou střelou na Vomáčku – 0:1. Hradečtí sehráli zbytek první periody dobře, bez problémů si poradili i s oslabením a na konci třetiny zasypali branku soupeře střelami a dorážkami, gólu se ale nedočkali.

Hradečtí si vylámali zuby na skvělém Krasanovském

Do druhé části vstoupili v lepší formě hosté, Vomáčka musel několikrát zasahovat, v největší šanci mu pomohl obránce, který se zavěsil na záda zakončujícího Koldy, díky čemuž plzeňský hráč zamířil jen těsně vedle levé tyče domácí svatyně. Poté už ale iniciativu převzali opět domácí. V přesilovce nebezpečně pálil Šalda, na perfektní pokus Dvořáka z mezikruží si zase lapačkou počíhal vynikající Krasanovský.

Plzeňští byli ve druhé části hodně nedisciplinovaní, třikrát prakticky ihned po sobě nabídli domácím dvouminutovou početní výhodu, všechny pokusy Mountfieldu ale lapil plzeňský gólman. Nutno však podotknout, že až na výjimky se Hradečtí dostali jen ke střelám od modré čáry, potažmo ze střední vzdálenosti.

Mohutný tlak Mountfieldu ke gólu nakonec nevedl

Třetí část načal krásnou akcí Jaroslav Dvořák, který byl v sobotním duelu vůbec hodně vidět. Ten se probojoval do samostatného úniku, který už ale kvůli zákroku ze strany soupeře na hranici pravidel nezvládl zakončit. Další velkou šanci měl Muška, jeho střelu od modré ale nadvakrát zlikvidoval brankář indiánů.

Hradečtí byli aktivnějším mužstvem a většinu času trávili v útočné třetině. V poslední minutě se odhodlali ke hře bez brankáře, ale po nastřelení hostujícího hráče se puk dostal k Marku Rubnerovi, který neměl problém dovézt jej až do osamocené domácí klece a svým druhým gólem tak zpečetit stav utkání na konečných 0:2. Mountfield tak prohrál i svůj druhý zápas v nadstavbě.

Jiří Slabý (Mountfield HK):
Tenhle zápas se od začátku nesl v duchu souboje našeho mužstva s plzeňským gólmanem, který vychytal naprosto parádní utkání. Dlouho jsem neviděl takový výkon. Je to paradox, jelikož jsme nějakých padesát minut hráli v útočném pásmu, ale bohužel jsme totálně jaloví střelecky. Nejsme schopni dát gól, puk nám skáče po brankové čáře, ale prostě ho nezvládneme dopravit do branky. Z toho pohledu to pro nás bylo hodně špatné utkání. Snaha byla, kluci moc chtěli, to se jim nedá upřít, ale bohužel nám nebylo dáno. Někteří hráči se střelecky trápí, mají to v hlavách a to jim pochopitelně na psychice nepřidá.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929):
Byl to velice kvalitní zápas z obou stran. Gólmani obou celků pochytali hromadu šancí a byli výborní. V první třetině se nám podařilo vstřelit gól, navíc jsme měli další dvě houževnaté šance, které se nám ale proměnit nepodařilo. Potom jsme soupeři povolili velkou hromadu střel, ale nedostal se přímo do žádné vyložené šance. Kluci si zaslouží poděkování, utkání odbojovali tak, jak si jako trenéři představujeme.