pá 1.2.2008 | Pavel Illich

V napínavém derby juniorů byli šťastnější pardubičtí hokejisté

Východočeské hokejové derby juniorů se odehrálo v pátek v Hradci Králové. Již od začátku utkání naznačili hráči obou týmů, že v utkání padne hodně branek. A také se tak stalo. Divokou přestřelku vyhrály Pardubice 6:4, když si rozhodující dvoubrankový náskok vytvořily ve druhé třetině. V zápase s nasazením na obou stranách rozhodovaly zejména přesilové hry, v nichž padlo sedm branek z deseti. Pardubické nezviklal ani fakt, že domácí stačili vyrovnat na 4:4 a trpělivým výkonem si došli pro vítězství.

Úvod zápasu zastihl v lepším světle pardubické hráče. Oba celky nejprve neproměnily své úvodní přesilovky, ale poté už hosté udeřily. Přesnou střelou prostřelil Brože Filip Stoklasa. Vedení ale Pardubicím nevydrželo dlouho. Hradec totiž svoji druhou přesilovku využil. Ve skrumáži doklepl puk za Štrofova záda Jan Berger. Domácí vyrovnávací branka nabudila a v obranném pásmu Pardubic bylo živo. Ale Berger ani Březina Štrofa nepřekonali. Povedlo se to až v další početní výhodě Petru Ropickému, který si dravě najel před gólmana a skóroval. Tentokrát byl tah na Pardubicích a do konce první třetiny se radovaly z vyrovnání. Druhou branku v zápase si připsal Filip Stoklasa.

Zkraje druhé třetiny nastřelil hostující Kindl tyč. Ve 23. minutě už šly ale Pardubice do vedení. V přesilové hře prostřelil od modré čáry vše Robert Kousal. Do další šance se řítil Šejba, ale Brožova lapačka byla v pozoru. V následujících minutách se střelci odmlčeli, přesto byl k vidění velmi kvalitní, rychlý, kombinační a důrazný hokej na obou stranách. Přesně tak, jak se na derby sluší a patří. Od 32. minuty se přestaly rodit i výraznější brankové příležitosti. A tak přišla jako blesk z nebe čtvrtá branka Pardubic. Tvrdou střelu Kindla ještě Brož vyrazil, ale na dorážku Petra Nykla už byl krátký. Po čtyřiceti minutách tak hosté vedli o dvě branky.

Hradec se v závěrečné části snažil s nepříznivým stavem něco udělat a kontaktní branka přišla ve 43. minutě. V roli falešného obránce prostřelil Štrofa od modré v přesilovce Ondřej Březina. Následovaly ovšem dvě početní výhody soupeře a brankář Brož se musel činit. Nejprve roztažený na brankové čáře vychytal hned tři protihráče a se štěstím vyrazil i dělovku Šnajdra. Za svoji zvýšenou aktivitu byl Hradec odměněn vyrovnáním ve 49. minutě. Jak jinak než v přesilové hře se trefil Jan Berger. S blížící se šedesátou minutou utkání gradovalo. Vedení zpět na stranu Pardubic strhnul Tomáš Kaut. Vyrovnat mohl při vlastním oslabení obránce Seidl, ale Štrof na poslední chvíli zasáhl betonem. Spudil svojí ranou nastřelil dokonce břevno. Čas ale pracoval pro hosty, navíc Hradec šel dvakrát do oslabení. Domácí se nakonec nedostali ani k závěrečné powerplay, jelikož 37 vteřin před koncem prostřelil Brože mezi betony Robert Kousal a definitivně rozhodl o transportu všech bodů do města perníku.