út 5.9.2006 | Daniel Višňák

V odvetě hradečtí další zaváhání proti Chrudimi nedovolili

V úvodní třetině se jako jediný do statistik zapsal Petr Haluza, který překonal chrudimského brankáře Němce ze sólového úniku. Na druhou branku čekali diváci až do poloviny utkání, to se po přihrávce Koudelky prosadil parádní trefou Patrik Šebek a bylo to 2:0. Když zvyšoval o pár minut později hradecký kapitán Jaroslav Roubík na rozdíl tří branek, o vítězi úterního utkání pohyboval málokdo. Soupeř ale do konce druhé třetiny snížil a na začátku té závěrečné to bylo už po gólu Pavla Beránka 3:2. Klid na hradecké hole vrátila až dělovka Petra Mocka a druhá trefa do černého Patrika Šebka. Hosté už pak snížili pouze na 5:3 opět Beránkem. Ke zdramatizování zápasu ještě přispělo trestné střílení po faulu domácích zadáků čtyři vteřiny před koncem, ale Prachař v něm neuspěl a tak zvítězili Energetici v odvetě nad Chrudimí 5:3.

Po zápase následovala ještě série trestných střílení po pěti na obou stranách. V této disciplíně uspěli hosté zejména díky preciznímu zakončení tria Lubina, Zadina, Pospíšil. Za Hradec se prosadil pouze přesnou střelou Jaroslav Roubík.

Poslední přátelské utkání před nadcházející sezónou sehrají Energetici ve čtvrtek na ledě Ml. Boleslavi.