st 28.1.2009 | Lukáš Souček

V posledním zápase základní části Hradec podlehl Berounu

Hradečtí hokejisté podlehli ve středečním utkání Berounu na domácím ledě v poměru 4:2. Utkání přitom neměli rozehrané vůbec špatně. Po první třetině totiž vedli zásluhou kapitána Jaroslava Roubíka 1:0. Ve druhém dějství ovšem hosté dvěma góly vývoj zápasu otočili. Své vedení si Beroun pojistil ještě ve třetí třetině. V 50. minutě na ukazateli skóre sívtil stav 1:4. Po nedovoleném zákroku na Milana Karlíčka měli Hradečtí pětiminutovou přesilovku, ve které se podařilo snížit na konečných 2:4 Danielu Volrábovi.

V první třetině bylo utkání na obou stranách hodně opatrné. Jedinou vážnější šanci za celých dvacet minut měl Ladislav Jindřich, ale ve výhodné střelecké pozici nedokázal svou střelu z první přesně umístit. O několik okamžiků později zůstal před brankářem Halmošim nikým nehlídaný hradecký kapitán Jaroslav Roubík a nedůslednost hostující obrany potrestal první brankou zápasu. Ze strany Berouna hýřil v první třetině aktivitou zejména Petr Šinágl, ale během první dvacetiminutovky recept na hradeckého brankáře nenašel.

Druhá třetina už byla pro diváky více atraktivní. Ve 24. minutě se do brejku dostal Ladislav Vlček a přesnou střelou mezi betony domácího gólmana vyrovnal na 1:1. V polovině utkání dostali Hradečtí výhodu dvojnásobné přesilové hry a to dokonce hned dvě minuty. V nabídnuté početní výhodě si dokázali vytvořit několik slibných příležitostí, ale skórovat se jim nepodařilo. Udeřilo tak o chvíli později na druhé straně. V prostoru před bránou se nejlépe zorientoval David Švagrovský a střelou nad lapačkou Koutského poslal Beroun poprvé v zápase do vedení. Vzápětí nastřelil Pavel Mrňa tyč. Srovnat mohl o tři minuty později Martin Koudelka, ale při svém úniku byl podražen. Nařízené trestné střílení ovšem Jaroslav Roubík ve vyrovnávací gól neproměnil. Ještě v závěru třetiny ujížděl sám na Koutského Petr Šinágl, ale ani tentokrát strážce hradecké svatyně nepřekonal.

Hned na začátku třetí třetiny došlo na straně Hradce ke střídání brankářů. Do branky se postavil Filip Luňák. Závěrečnou část opět poznamenal trochu pomalejší rozjezd. Hradecké diváky navíc zmrazila třetí branka hostů, o kterou se zasloužil Jaroslav Nedvěd. V té době byl Beroun hodně při chuti a Martin Tvrzník to mohl potvrdit při svém brejku. Luňáka ovšem nepřekonal. O minutu později už ale hradecký brankář musel lovit puk ze své sítě. Petr Šinágl se konečně dočkal a parádní střelou po ledě zvýšil na 4:1 pro hosty. V samotném závěru zbytečně fauloval Radko Gudas a za nedovolený zákrok na Milana Karlíčka vyfasoval pětiminutový trest + trest do konce utkání. V dlouhé přesilové hře se podařilo Hradci snížit na konečných 2:4. Střelu Tomáše Buriana dopravil za brankovou čáru Daniel Volráb.