čt 30.7.2009 | Michal Luňák

V prvním přátelském utkání nestačil Hradec na Chrudim

Hokejisté HC VCES Hradec Králové mají za sebou první přátelské utkání. V něm podlehli na ledě Chrudimi v poměru 1:3. Trenérská dvojice Mička – Slabý dala prostor všem hráčům svého širokého kádru, vyjma opor kolem kapitána Roubíka. Domácí Chrudim nastoupila v domácím prostředí v plné síle a představila všechny své letní posily. Začátek utkání nesl všechny příznaky prvního utkání v sezóně. Hráče obou mužstev kotouč příliš neposlouchal a k vidění byla celá řada nepřesností. Jako první se prosadila Chrudim. Stanislav Procházka poslal v přesilové hře svůj tým do vedení, když pěknou střelou vymetl horní růžek branky velice dobře chytajícího Balážika. Hradec kontroval na konci první třetiny. Jan Kubišta využil zaváhání brankáře Vošvrdy a pohodlně zasunul kotouč do prázdné branky. Od druhé třetiny šla úroveň hry nahoru a diváci se měli na co koukat. Své umění museli několikrát převést brankáři na obou stranách. Domácí Vošvrda dal několikrát zapomenout na chybu v první třetině a hradecká dvojice Balážik – Alexa chytala také velice spolehlivě. Další branka byla k vidění v minutě 54. A byla zároveň brankou vítěznou. Do hradecké obranné třetiny vlétl zkušený Marek Zadina a překonal Alexu. Konečné skóre pečetil v poslední minutě domácí Žák. Po závěrečné siréně ještě následovala série trestných střílení a tam také byla úspěšnější Chrudim. Jediným úspěšným exekutorem byl zkušený Stanislav Procházka. Další utkání čeká na hradecké hokejisty v úterý, kdy v rámci Tipsport cupu zavítají na led extraligové Plzně.