so 21.3.2015 | Jan Vavřina

V prvním semifinále starší dorost neskóroval. Zlín si připsal těsnou výhru

První semifinálový zápas musel hradeckým starším dorostencům připomínat první čtvrtfinálový. V obou totiž nedokázali najít recept na hostujícího brankáře, v obou byl soupeř nejen střelecky aktivnější. Tentokrát ale tým Jiřího Slabého inkasoval jen jednu branku, o to více prohra mrzí. Nikdo by se ale jistě nezlobil, kdyby se i zbytek série nesl v podobném duchu jako souboje s Pardubicemi – to by totiž Hradečtí sérii otočili.

Do černého zamířil jen Karafiát, zato ukázkovou ránou

Úvodní duel semifinálové série mezi Hradcem Králové a Zlínem započali lépe domácí, i když se oproti minulému zápasu museli z různých důvodů obejít bez pětice důležitých hráčů. Ve čtvrté minutě si Hradečtí připsali hned dvě gólové šance. Jenže se střelou Filipa Moníka i Dominika Matouše si poradil gólman Vilém Odložilík.

V první třetině byla ale celkově k vidění vyrovnaná partie, ani jeden z týmu nedokázal svého soka výrazně přehrát. Možná i proto se hrálo dost důrazně. Větší převahu předvedl Zlín až v závěru třetiny a šel rovnou do vedení. Jiří Karafiát se v 17. minutě dostal mezi kruhy k puku a tažnou střelou zamířil přesně pod víko – 0:1. Lvi mohli ihned srovnat, ale Chalupa s Matoušem nebyli dostatečně důrazní.

Zlín postupně získával převahu

Na kraji prostředního dějství se domácí do mnoha šancí nedostali, přesto se ale mohli z branky celkem jednoduše radovat. To když si Odložilík málem srazil odražený puk za svá záda. Hradečtí měli celkově problém zformovat se v útočné třetině a svého soupeře zatlačit. Když už se to v přesilové hře povedlo, chyběla kvalitnější kombinace, která by vedla k zakončení.

To Berani se prezentovali aktivnějším přístupem, gólovka ale přišla na druhé straně. V přesilové hře bylo nařízeno trestné střílení po faulu na Davida Chalupu, ten v něm po naznačení vystřelil, ale pouze do lapačky gólmana. I proto tým PSG držel po druhé siréně nejtěsnější náskok.

Domácí se k výraznější šanci na srovnání nepropracovali

Do závěrečné třetiny šel tým Jiřího Slabého s jasným cílem – najít recept na doposud bezchybného Viléma Odložilíka. Jenže na ledě to příliš znát nebylo. Jeho svěřenci se před něj prokousávali skrze pevnou defenzivu Zlína velmi těžko. Byli to naopak hosté, kdo mohl přidat uklidňující branku. Ve 48. minutě byl po závaru Groh mimo své postavení, brána byla odkrytá, Zlínští se ale k volnému puku nedostali.

Poslední minutu to zkusili Královští lvi s šesti bruslaři v poli, ale osud jim nehrál do karet. Po vhazování ve střední třetině se musel Groh do brány vrátit, navíc čelil situaci, která mohla celý mač rozhodnout. První šanci ale zneškodnil, s další mu pomohl spoluhráč. Nic to však nezměnilo na tom, že domácí se k šanci na vyrovnání nedostali, a proto první semifinálové klání prohráli 0:1.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Bez gólu se vyhrát nedá, zase jsme nedali ani trestné střílení. Nebyli jsme tak hladoví jako třeba s Pardubicemi. Ale je pravda, že tam jsme hráli na čtyři pětky a dneska na tři, protože nám chyběli dva vyfaulovaní hráči, zraněný Hofman a dva kluci, co jdou hrát za juniorku. A to je potom v součtu znát. Myslím, že jsme nebyli horší než Zlín, nějaké šance jsme si vytvořili, i když nebyly zas tak velké. Je strašná škoda, že jsme prohráli jedním gólem po chybě, o které si říkáme celou sezónu, ale stejně ji uděláme. Na druhou stranu, ještě před sebou máme utkání ve Zlíně. Dva kluci se nám vrátí, takže poskládáme čtvrtou lajnu, abychom mohli trochu rozložit sílu. Myslím, že pokud budeme mít takovou vůli jako v Pardubicích, mohli bychom uspět. Porveme se o to.