st 25.1.2012 | Lenka Jonešová, Lukáš Souček

V souboji o páté místo Hradec doma nestačil na Benátky

Hradečtí hokejisté nastoupili ve středu k důležitému duelu. Do Hradce Králové zavítaly k souboji o páté místo Benátky nad Jizerou a svou cestu za třemi body odstartovaly už po osmi vteřinách první brankou. Hradečtí hokejisté dokázali vedení svého soupeře dvakrát vyrovnat, ale na body to nakonec nestačilo. Hosté totiž rozhodující část zápasu zvládli lépe, přidali dvě branky a na hradeckém ledě zvítězili 4:2. Hradec tak přepustil pátou příčku v tabulce právě Benátkám.

Rychlý gól hostů zaskočil domácí hokejisty

Začátek utkání vyzněl o hodně lépe pro soupeře z Benátek. Hned po úvodním buly chyboval hradecký obránce Bendík, Benátečtí jeho zaváhání využili a Lukáš Krejčík již v osmé sekundě otevřel skóre zápasu. Hradecké rychlý obdržený gól evidentně zaskočil a do šancí se dostávali převážně hosté.

Ve třinácté minutě přišla další chyba domácích obránců, ale Daniel Skalický hradeckého gólmana nepřekonal. Posléze však znenadání zachytil kotouč Adam Rufer a nastřelil tyčku Vošvrdovy branky. Benátečtí poté nabídli hradeckému týmu dvouminutovou přesilovku, Hradečtí ji ale zužitkovat nedokázali. Po první třetině byl stav utkání 0:1.

Ve druhé třetině skórovaly oba týmy

Hned na začátku druhé části mohli Hradečtí srovnat skóre, když si zahráli přesilovou hru pět na tři. A nabídnutou možnost po přihrávce Václava Čížka po čtrnácti sekundách využil Michal Tvrdík – 1:1. Benátečtí ovšem aktivně napadali a v šestadvacáté minutě mohli podruhé zvedat ruce nad hlavu. Po neúspěšném Skořepově pokusu rozvlnil síť za Čechovými zády Vít Jonák. O pár minut později se museli hradečtí hokejisté bránit ve třech.

Střelu Skořepy však skvěle vychytal Čech a podržel svůj tým. Nepříjemnou ránu poté vyslal Kubeš, ale Tomáš Vošvrda s přehledem zachytil jeho střelu do lapačky. V šestatřicáté minutě si skvělou šanci vypracovali hradečtí hokejisté, ale ani Záhorovský, ani Kadlec benáteckého gólmana neprostřelili. V poslední minutě fauloval Říha a rozhodčí jeho počin odměnil čtyřmi minutami, Hradečtí tak dostali další výhodu pět na tři.

Benátečtí si výhru vzít nenechali

Přenesenou přesilovku do třetí třetiny hradečtí hokejisté využít nedokázali. Velkou šanci měl Záhorovský, ale za Vošvrdou podruhé v zápase zazvonila tyč branky. Hradečtí si vytvořili velký tlak, ale Vošvrda byl bezchybný. O chvíli později střílel Záhorovský, gólman soupeře si vyjel pro jeho střelu, kterou ovšem nezachytil a Zdeněk Kubica střílel do prázdné brány – 2:2.

Benátečtí dál pokračovali v náporu a po chvíli strhli vedení znovu na svou stranu. Výborně chytajícího Čecha střelou z mezikruží prostřelil Josef Skořepa. Ve třiapadesáté minutě zasadili hosté rozhodující trefu, když Lukáš Král v ponechané výhodě prostřelil Jakuba Čecha.

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové):
Hrubá chyba na začátku pro nás byla pumelice mezi oči, ze které jsme se vyhrabávali celý zápas. Připadalo mi, jako když před sebou tlačíme vlak. Kluci chtěli, dřeli a snažili se, ale vždycky jsme byli o kousek za soupeřem. Ten až tolik šancí neměl, ale my jsme mu vždy svou chybou nějakou možnost nabídli. Rozhodla asi branka na 2:3, před kterou byl sporný zákrok na našeho hráče, na což se ale nevymlouvám. Pak už síla a víra hráčů v zisk bodů trochu opadla. Je to velká škoda, ale bohužel i takové zápasy se hrají.

Luděk Škaloud (HC Benátky nad Jizerou):
Z utkání jsme měli obavy a z kvalitního soupeře respekt. Hodně rychlá branka domácí evidentně zaskočila a my jsme si vytvářeli další šance, také s inkasovanou brankou ve druhé třetině jsme se popasovali a dostali se znovu do vedení. Důležité bylo, že jsme přestáli řadu oslabení, která nás stála spoustu sil. Domácí sice ještě jednou vyrovnali, ale my jsme znovu odpověděli, což nejspíš rozhodlo. Po čtvrtém gólu už Hradec nenašel síly na odpověď. Musím hráče pochválit, protože už toho mají dost, a přesto všichni odevzdali perfektní výkon. Za tyto tři body jsme hodně rádi.