pá 16.11.2007 | Lukáš Souček

V souboji posledních dvou celků extraligy dorostu Hradečtí neuspěli

Velmi důležité utkání měli na programu v pátek hradečtí dorostenci. Na domácím ledě hostili Sarezu, která byla na posledním místě v tabulce. Východočeši však toto utkání nezvládli, zejména ve druhé třetině, kdy inkasovali čtyři rychlé branky. Gólové úspěchy Milana Valáška a Václava Pánka ve třetím dějství už na body nestačily, a tak se Hradec propadl na samé dno extraligové tabulky. Má stejně bodů jako právě Sareza, ale horší skóre.

Do úvodní třetiny vstoupili velmi dobře Hradečtí. Hned ve druhé minutě se totiž řítil Milan Valášek úplně sám Kubáně, ale ten jeho kličku do bekhendu přečetl. Na druhé straně se musel v minutě jedenácté předvést Tomáš Kotrla, když likvidoval průnik Radima Blažeje okamžitě po vhazování. O chvíli později napálil z velmi dobré střelecké pozice Štefan Šimkovič a trefil břevno hradecké branky. Valášek si svůj nájezd zopakoval v 15. minutě, ale ani podruhé na Kubáně nevyzrál. Tři minuty před první sirénou se na Andrease Kubáně rozjel Miroslav Christ, ale svou střelu zápěstím nasměroval mimo ostravské tyče. Dobré příležitosti ke skórování si vytvořili na hradecké straně Matějček s Filipem, na druhé straně to mohl být kapitán Karel Richter. Prvním dvaceti minutám však kralovali oba brankáři, a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Druhé dějství bylo v jednoznačné režii hostujícího celku. Nejprve v čase 28:31 otevřel skóre utkání Štefan Šimkovič a na střídačce Sarezy bylo veselo. Za minutu a půl totiž zužitkoval přesilovou hru Jakub Voznica a Ostrava vedla o dvě branky. Za 19 vteřin už ale o tři. To se individuálně prosadil Radim Blažej. Studenou sprchu si domácí tým vychutnal do poslední kapky. Ve 34. minutě totiž zvýšil vedení Sarezy opět Radim Blažej. Šlo o jeho druhou branku v utkání. Místo Kotrly v hradecké bráně zaujal Tomáš Alexa. Východočeši mohli ještě do přestávky snížit, ale Šimon Macháň nečekal přihrávku do prázdné brány od Šafránka, a tak vhodný okamžik ke skórování prováhal. Kubáň se stačil přesunout.

Ve třetí třetině se chtěli Hradečtí pokusit o velký obrat. Na dobré cestě byli ve 43. minutě, když Milan Valášek prostřelil Kubáně pěknou švihovkou. O pár vteřin později trefil břevno hradecké brány Jakub Vojtek. Domácí celek sice svého soupeře výrazně přestřílel, ale na sebejistého brankáře Kubáně to bylo málo. Ten zneškodnil třeba i průnik Jana Vlčka. Druhá hradecká branka tak padla až v 59. minutě, kdy přihrávku Filipa usměrnil do sítě Václav Pánek. V následující power-play se výsledek neměnil, a tak si Sareza odvezla z ledu Hradce plný počet bodů.