pá 28.9.2007 | Pavel Illich

V zápase juniorů se Sarezou udělil rozhodčí celkem 118 trestných minut

V dalším kole juniorské extraligy zavítala na led Hradce Králové ostravská Sareza. Již v úvodní polovině první třetiny Hradec získal dvoubrankový náskok a klid na své hokejky. Domácí trestali zejména nedisciplinovanost soupeře a po čtyřiceti minutách vedli už o čtyři branky. V závěrčné části zápasu, který byl poznamenán mnoha vyloučenými, Sareza stačila již pouze zkorigovat výsledek dvěmi brankami.

V úvodní šanci zápasu se objevil hradecký Březina, ale zpoza branky trefil pouze boční konstrukci. Ovšem ve čtvrté minutě už se Ondřej Březina mohl radovat naplno, když v signalizované výhodě nadvakrát přehodil Gleichův beton. I další větší šance Hradce skončila brankou. V přesilové hře prostřelil s přispěním lehké teče obránců Sarezy od modré vše před sebou Tomáš Seidl. Sareza následně měla výhodu dvou po sobě jdoucích přesilovek, ve kterých byla nebezpečná. Jenže Hankeho střela z první orazítkovala jen tyč Brožovy klece a následný závar nebyl efektivní. Gleicha na druhé straně vyděsila střela, jejíž směr změnil ostravský obránce, ale včasný zásah zachránil Ostravu od další pohromy. Ta přišla ovšem hned záhy, kdy v další přesilové hře měl na brankovišti dostatek času Petr Pospíšil, aby nadvakrát protlačil puk do sítě. Aktivní Březina následně osamocen mezi kruhy minul a tak se ke slovu opět dostala Sareza. Jenže tlak umocněný přesilovkou byl opět bez efektu díky pozornému Brožovi. Komplikace pro Hradec přišla v čase 19:52, kdy vyfasoval domácí Klement za nehezké naražení soupeře zezadu trest ve hře.

Ovšem dlouho trvalo hráčům Sarezy, než se usadili v útočném pásmu, a když už docílili branky, nemohla být pro úmyslné kopnutí bruslí uznána. Tak jedinou šancí dlouhé přesily zůstala nepřesná střela z otočky v podání Lyčky. Počet vyloučených začal narůstat aritmetickou řadou a narozdíl od soupeře Hradec trestal. Přesilovku 5 na 3 se štěstím využil Ondřej Březina. Přesto šance střídala šanci na obou stranách. Šimoníček v úniku vyprášil jen Gleichovu lapačku, na druhé straně to zkoušel od modré Mikulík. Opět za domácí promáchl přihrávku zpoza branky Salava a v další přesilové hře nevyužil ani jednu ze dvou slibných střeleckých pozic Dolana.

Třetí třetina začala heslem nedáš-dostaneš. Salava švihem trefil tyč a na druhé straně nenápadnou střelou snížil Jaroslav Kopáč. Obrovskou šanci spálil Hradec ve 44. minutě. Šimoníček s Rozlivkou se řítili sami na brankáře Sarezy, ale díky nepřesné přihrávce neměl Gleich problém. Další závar ostravských opětoval Ropický tvrdou střelou z pravé strany. V čase 46:34 unikal znovu ostravským zadákům aktivní Březina a Parma jej surovým zákrokem kolenem poslal se zraněním k ledu a na světě byl další trest ve hře. Dlouhou přesilovku si tak zkusil i Hradec, ale nikam se v ní hráči domácích nehnali. Naopak v oslabení zkoušel Brožovu pozornost Belanec. V další přesilovce Kotrčovu ránu zblokovala obrana Ostravy a k další brance Hradce nevedly ani dvě krátké přesilovky 5 na 3. A když další Kotrčovu ránu našel Gleich v lapačce, měla poslední slovo v zápase Sareza. V 58. minutě vrátil v přesilovce hostí odraženou střelu bekhendem do sítě Radovan Vajda a upravil tak skóre zápasu na konečných 4:2.