út 26.8.2008 | Jakub Gabriel

Ve Vrchlabí padlo devět branek, nakonec se radovali hokejisté Hradce

V R C H L A B Í - Ve Vrchlabí bylo k vidění krásné utkání se spoustou branek. Hosté šli do dvougólového vedení, ale domácí dokázali do konce třetiny stav otočit. Rozhodující branku na 4:5 vsítil ve 48. minutě Jiří Hendrich. Další utkání čeká Hradec Králové ve čtvrtek 28.8., kdy přivítají na domácím ledě soupeře z Olomouce.

Do první vážné šance utkání se dostal ve 2. minutě domácí Rod, který z bezprostřední blízkosti trefil lapačku Koutského. Hosté se dostali do velké šance v 6. minutě, když Luštinec přihrál volnému Moskalovi, ale tomu se nepodařilo správně trefit kotouč. V 7. minutě se už Hradečtí radovali. Ondřej Březina zpoza branky nahrával před bránu, ale trefil brankáře Ševčíka, který si puk srazil do vlastní sítě - 0:1. O 4 minuty později Hradečtí zvýšili svůj náskok. Luštinec přihrál na modrou úplně volnému Filipovi, který jel na Ševčíka sám a předvedl ukázkový blafák do bekhendu - 0:2. Třetí trefu mohl přidat o chvilku později Moskal, který se opět ocitl sám před Ševčíkem. Střela se mu však nevyvedla. Ve 14. minutě už ale Vrchlabští zkorigovali nepříznivý stav. Horčička dostal od Vály přesnou přihrávku a sám před Koutským se nemýlil - 1:2. Domácí tato branka povzbudila a o vyrovnání se postaral Nikola Gajovský, jenž překvapil Koutského střelou z úhlu - 2:2. V 18. minutě střílel z voleje Pajič, ale Koutský si s těžkou střelou poradil. O minutu později se ovšem nemýlil. Kornilov poslal Pajiče ve středním pásmu, ten s ním jel do přečíslení, ale Pajič zvolil střelu, která prošla Koutskému mezi betony - 3:2. Vrchlabští tedy otočili nepříznivý stav a do šaten se šlo za stavu 3:2 pro domácí.

Druhou třetinu začali lépe hráči Hradce. Ve 23. minutě vyrovnal svou druhou brankou Filip, který tečoval Luštincovu střílenou přihrávku - 3:3. Svoji druhou branku mohl vstřelil i vrchlabský Rod, ale po samostatném úniku na Koutským vyhořel. Téměř v polovině utkání přišlo na řadu první vyloučení, soušasně byli vyloučeni Chatrnůch a Ulehla. Ve 28. minutě se domácí při hře 4 na 4 podruhé ujali vedení, Gajovský podruhé skóroval z přesné přihrávky od Matějíčka - 4:3. Hradec Králové po této brance vystřídal své brankáře, Vladislava Koutského nahradil Filip Luňák. Od 32. minuty se ovšem opět hrálo za vyrovnaného stavu. Luštinec dorazil Moskalův pokus a kotouč pomalu projel pod Ševčíkem - 4:4. Po zbytek třetiny si už žádný z týmů nevytvořil větší šanci a po druhé části byl stav nerozhodný, 4:4.

Na začátku poslední dvacetiminutovky měl velkou šanci domácí Rusnák, který dorážel před Luňákovou brankou, ale Luňák nakonec neposedný touš pokryl. Ve 46. minutě mohl zajistit vedení pro domácí Pajič, který nebezpečné střílel z kruhů. Luňák ovšem se štěstím vyrazil betonem. O 2 minuty později se však radovali hosté. Burian položil Ševčíka na led a přihrál volnému Hendrichovi, který střílel do prázdné brány - 4:5. V 54. minutě měl velkou příležitost Březina, bekhendem se mu nepodařilo přehodit ležícího Ševčíka. Hned poté byla šance i na druhé straně, Pajič se ocitl před Luňákem úplně sám, ale zazmatkoval a střela se mu nepovedla. Do konce zápasu se domácí snažili srovnat, ale nedařilo se jim. Jenom půl minuty před koncem nastřelil Bendík tyč, ale to už bylo vše. Vrchlabí tedy podlehlo Hradci 4:5.