čt 12.8.2010 | Lukáš Souček

Ve druhém pohárovém utkání Hradec nestačil na Mladou Boleslav

Mladá Boleslav přijela do Hradce Králové jako papírový favorit a tuto roli potvrdila hned na začátku utkání. Po prvních dvou minutách hry totiž hosté vedli už 2:0. Následovala dlouhá dvojnásobná přesilovka, ve které Hradečtí neskórovali, přesto se o několik okamžiků později dočkali snížení zásluhou Daniela Volrába. Hosté ovšem znovu odskočili až na rozdíl třech branek. Ještě před přestávkou pak přidal druhou branku Hradce Jaroslav Roubík. Na začátku druhého dějství byl Hradec o něco lepší, ale slibný tlak v kontaktní branku nepřetavil. Mladá Boleslav naopak přidala tři branky a v konečném zúčotvání zvítězila vysoko 7:2.

Mladoboleslavští hokejisté předvedli bleskový vstup do utkání, když ve druhé minutě vstřelili dvě branky a dostali se tak rychle do vedení. Nejprve dopravil střelu Joe Jensena do odkryté branky David Vrbata a hned v dalším střídání se autor první branky ocitl v roli nahrávače, když připravil gólovou pozici pro Marka Loskota. Vzápětí Hradec dostal velkou příležitost snížit ve dvojnásobné přesilové hře, ale ostřelování od modré čáry Michal Valent ustál. V deváté minutě si Patrik Moskal vyměnil kotouč s Danielem Volrábem a druhý jmenovaný zařídil první hradeckou branku. Hosté ovšem našli rychlou odpověď v podobě dalších dvou branek. Nejprve švihem od modré vystřelil Boris Žabka a možná byl sám překvapen, že jeho střela skončila v hradecké síti. O pět minut později se z podobného místa trefil také Lukáš Pabiška. V závěru první třetiny padla další netradiční branka. Michal Valent si vyjel až k modré čáře. Ke kotouči si však našel rychlejší cestu Jaroslav Roubík, který od mantinelu trefil úplně prázdnou branku.

V první polovině druhé třetiny si hradečtí hokejisté dokázali vytvořit souvislejší tlak, kterému zároveň pomohly tři vyloučení na straně Mladé Boleslavi. Z několik slibných šancí a třech přesilovek ovšem Východočeši branku vytěžit nedokázali a do skóre na světelné tabuli tak opět začali promlouvat hosté. Ve 33. minutě předvedli pohlednou akci dva na jednoho Tomáš Divíšek a Boris Žabka. Druhý jmenovaný hráč jen nastavil hokejku do prudké přihrávky svého spoluhráče a zvýšil na 5:2 pro svůj tým. V čase 36:54 David Vrbata poslal kotouč do předbrankového prostoru, kde číhal Marek Loskot a lehkou tečí dopravil kotouč za brankovou čáru. Mladá Boleslav se trefila do přestávky ještě jednou. Na 7:2 uzavřel skóre po dvou třetinách Tomáš Nouza.

Po dvou třetinách byly karty na ledové ploše jasně rozdány. Mladá Boleslav po čtyřiceti minutách hry vedla o pět branek a ve třetím dějství už nemusela nikam spěchat a s poklidem si dostatečný náskok pohlídala. Do třetí části hry nastoupil do hradeckého brankoviště Robin Blažíček. Ve 48. Minutě došlo ke sřídání brankářů i na straně hostů, kde místo Michala Valenta zaujal Roman Will. Příliš gólových šancí v závěrečném dějství vidět nebylo a střely ze střední vzdálenosti si oba mladí brankáři pohlídali. Žádná branka tak už k vidění nebyla, utkání se spíše jen dohrávalo. Mladá Boleslav tedy zvítězila rozdílem třídy a do pohárové tabulky si připsala další tři body. Hradec po překvapivé výhře na Kladně vyšel bodově na prázdno.