čt 19.2.2015 | Jan Vavřina

Venkovní trip starších dorostenců zahájen úspěšně – výhrou ve Vítkovicích

Naposledy se tým Jiřího Slabého představil v mistrovském zápase 24. ledna, od té doby si ostrý mač nevyzkoušel. Důvodem byla nejprve reprezentační přestávka, po které následovala marodka v hradeckém týmu. I proto čeká starší dorostence zhuštěný program, v pěti dnech sehrají hned čtyři zápasy, všechny navíc na ledě svých soupeřů. A hned ten první vyšel parádně – na ledě Vítkovic potvrdili Lvi roli favorita a došli si pro pohodlné vítězství 6:1.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Začátek zápasu byl vyrovnaný. Od druhé třetiny jsme začali soupeře v určitých pasážích přehrávat a dařilo se nám vypracované šance proměňovat. Je škoda, že se nám nedařily přesilovky, zejména při hře 5 na 3 to bylo špatné. Ale důležité je, že jsme se dokázali koncentrovat na taktické věci a ty nás dovedly do vítězného konce.