čt 5.10.2023 | Roman Zajíček, Eva Šafranková

Vítězná série pokračuje! Dorost skolil brněnskou Kometu 5:3

Hradečtí dorostenci zahájili výjezd na Moravu vítězně. Brňané mohli jít jako první do vedení, avšak po minutě hry nevyužili trestné střílení. Zato Mountfield své příležitosti proměnil a v první třetině si vytvořil dvoubrankový náskok, který si nakonec zvládl udržet. Kometa se sice dotahovala, ale zdramatizovat utkání se jí nepovedlo. Hosté si nakonec odvezli z jihomoravské metropole výhru 5:3, na které se také dvěma premiérovými góly podílel Martin Václavíček. Lvi si tak připsali čtvrtou výhru v řadě.

Lepší start do zápasu si Kometa nemohla přát. Již v čase 1:03 zahrávala trestné střílení a mohla jít do vedení, když Pavlík zalehl v brankovišti kotouč. K exekuci se rozjel Arťem Čajka, ale na brankáře Zárubu nevyzrál. Brněnské hráče tato velká šance mrzela o to víc, že v 9. minutě inkasovali z nenápadné střely. Martin Václavíček nahodil kotouč a ten se doklouzal kousek za brankovou čáru – 0:1. Gólman Váňa pak několikrát podržel své mužstvo, jenže na dorážku v prostoru brankoviště od Tomáše Koklara byl ve 14. minutě krátký – 0:2. Domácí se v závěru třetiny snažili s výsledkem něco udělat, sice přišlo několik střeleckých pokusů, ale Záruba si s nimi pokaždé poradil.

Ve druhé části přišlo od Komety zlepšení, lépe bruslila a byla aktivnější. Kýženého snížení se dočkala v 26. minutě, Jakub Šulla zůstal jako poslední napadající hráč, svým pohybem a důrazem obral o kotouč jednoho z hostujících obránců, obkroužil bránu a velmi rychle zakončil k pravé tyči. Tam už se Záruba nestihl přesunout – 1:2. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, Kerbler ujížděl ve dvojici s Brabencem, ale druhý jmenovaný zakončil těsně vedle. Podobně dopadl ve dvou případech i Stibůrek, který kotouč za Zárubu nedostal. Tlak Komety utnul individuální akcí Martin Václavíček, který se rozjel od vlastní modré, najel si na pravý kruh a krásnou střelou do šibenice nedal Váňovi šanci – 1:3.

Ze třetí třetiny uběhlo pouze třiačtyřicet vteřin a Váňa znovu musel lovit kotouč ze své sítě. Od modré vypálil tvrdou ránu Patrik Hendrych a Hradec vedl už 4:1. O necelé dvě minuty bylo ovšem znovu sníženo. Jiskru naděje vykřesal pro Kometu Jan Kerbler, který uplatnil důraz na brankovišti a procedil kotouč za Zárubu. Další možnost dostat se do zápasu měli domácí v přesilovce, jenže tu neproměnili a naopak v ní ještě dostali gól. Frolík ujel ve dvojici s Jaroslavem Vondruškou a jeho přízemní střela málem protrhla brněnskou síť – 2:5. Necelou půlminutu před koncem ještě upravil skóre Jan Brabenec, ale nic to neměnilo na faktu, že Mountfield si z Brna odvezl tři body.

Marek Záruba 60 39 3 36 92,31 0 0

Do desáté minuty první třetiny jsme byli jasně lepší, ale pak jsme se zbortili jako domeček z karet. Byli jsme ve všech složkách hry horší, je to pro mě po výborném výkonu v Třinci obrovské rozčarování. Mrzí mě, že nejsme schopni podat dva tři zápasy po sobě na nějaké úrovni.