Zápasy mládeže
po 29.1.2024 | Adam Černý, Šimon Zemánek

Vítězná série utnuta. Junioři prohráli s Motorem v nastavení

Zápasové menu

Mladí Lvi na jihu Čech čtvrtý úspěch v řadě nepřidali, i když šli do vedení po trefě Michala Beneše zkraje druhého dějství. Domácí totiž dokázali vyrovnat a na startu třetí periody i jít do vedení, Východočeši však srovnali krok zásluhou Vojtěcha Aschenbrennera, jenž trefou z 53. minuty poslal zápas do prodloužení. V nastavení už byl úspěšnější Motor, který po zásahu Matyáše Humeníka zapsal dva body za výhru 3:2.

Úvod utkání vyšel lépe domácím, po dvou a půl minutách vše mohlo vygradovat i vstřelenou brankou. Sám před hostujícím brankářem zůstal Tomas, avšak na Mrázka svojí kličkou vyzrát nedokázal. Hosté se postupně osmělovali, svojí největší příležitosti v první periodě si přichystali v minutě jedenácté. Mountfield přimáčkl domácí celek v jeho pásmu, vše následně vyústilo ve velkou šanci Hory. Mařík se ale dokázal rychle přesunout a jeho beton pokus zneškodnil. O minutu později přišla velká šance opět na straně Jihočechů. Sami na Mrázka se totiž hnali Pitel s Tomasem, avšak velkou příležitost zhatila jejich nepřesná kombinace těsně před hostující brankou. Do kabin se tak šlo za bezbrankového skóre.

Druhá perioda nezačala pro Motor ideálně, na trestnou lavici totiž usedl Pitel. Hradečtí první přesilovou hru využít sice nedokázali, tu následující už však ano. Další faul domácího kapitána dokázal potrestat hned po pěti sekundách Michal Beneš. Domácí přišli se svojí odpovědí ve čtyřiatřicáté minutě. Vyražený kotouč si dokázal najít Radek Tomas a rychlou dorážkou překonal z mezikruží Mrázka. Motor se mohl navíc do druhé sirény posunout do vedení, na trestnou lavici totiž usedl ve 37. minutě Michal Beneš. Českobudějovičtí však s početní výhodou naložit dobře nedokázali.

Třetí dvacetiminutovka začala velmi intenzivně. Po necelé minutě a půl mohli jít do vedení hosté. Aktivní Michal Beneš se ocitl sám před Maříkem, ale domácí brankář opět podržel svůj celek. Co nevyšlo hostům, tak to se podařilo ve 43. minutě domácím. Richard Pitel vytáhl ze svého repertoáru parádní individuální akci, protáhl se kolem hostujících obránců a povedenou kličkou překonal i Mrázka. Českobudějovičtí ale v dalším průběhu třetí části nabídli svému soupeři hned dvě přesilové hry po vyloučeních Bystřického a Hocha. Ani jedna početní výhoda se sice Mountfieldu využít nepovedla, ale v 53. minutě už se Východočeši radovali. Vojtěch Aschenbrenner získal kotouč ve středním pásmu, nabral rychlost a přesnou ranou srovnal stav. Do konce základní hrací doby už další branka nepadla, a tak o vítězi musel rozhodnout nastavený čas.

Prodloužení však trvalo pouze minutu a tři sekundy. Radek Tomas se díky své rychlosti dostal do zakončení, Mrázek jeho pokus vyrazil pouze před sebe, kde si ho nejrychleji našel Matyáš Humeník a přiklepl tak druhý bod na stranu Jihočechů. Motor tak dal zapomenout na dvě poslední porážky a radoval se ze zisku dvou bodů. Naopak Hradec padl 2:3 a čtvrtou výhru v řadě nepřidal.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Aschenbrenner 0 0 0 1 0
Vojtěch Aschenbrenner 1 0 1 0 0
Matěj Beneš 0 0 0 -1 0
Michal Beneš 1 0 1 0 2
Štěpán Černý 0 0 0 -1 0
Petr Fiala 0 0 0 1 0
Matěj Havlíček 0 0 0 0 0
Tomáš Hora 0 1 1 0 0
Marek Mach 0 0 0 -1 0
Adam Novotný 0 0 0 -1 0
Jan Pavelka 0 0 0 -3 0
David Pavič 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vojtěch Mrázek 61 32 3 29 90,63 0 0

Ohlasy k utkání

Je potřeba kluky pochválit. Od začátku utkání jsme byli nastaveni, že si jdeme pro body. To se nám povedlo a jsme rádi za dva body.


Utkání se nám nepovedlo. Po třech výhrách jsme od mužstva čekali malinko jiný herní projev, bohužel se zase potvrdilo, že jsme opět na ledě místo tvrdé práce viděli spoustu exhibičních výkonů, které hráčům nepřinesou úspěch a nám bohužel body nezajistí. Ve finále asi můžeme být rádi za bod, jelikož se nám soupeř v tabulce nijak dramaticky nepřiblížil, plus víc jsme si ani nezasloužili. Utkání nebylo z naší strany dobře odpracované, naopak tam bylo hodně lehkovážností, málo důrazu a poctivého hokeje... Zkrátka to, co nás zdobilo v posledních třech zápasech, se tentokrát úplně vytratilo. Můžeme tedy být rádi za bod, je to pro nás varovný prst směrem k dalším utkáním.