Zápasy mládeže
čt 14.12.2023 | Tomáš Prodělal

Vítězná tečka za základní částí! Dorost porazil Duklu 4:0

Svěřenci Jiřího Janouška mladšího zakončili základní část tím nejlepším možným způsobem, když Jihlavu vyučili třemi góly v přesilových hrách, o které se postarali Jan Pánek a dvakrát Oliver Forejtek. Ve třetí části ještě skóre uzavřel přesnou střelou Martin Václavíček. Dorostenci tak vyhráli 4:0, obsadili konečnou druhou příčku v tabulce a mohou se těšit na vyšší nadstavbu. Slovy asistenta Filipa Luňáka „Chceme na Sněžku a jsme teprve na Růžohorkách.“

Hradečtí do posledního zápasu základní části nastoupili v improvizované sestavě, například Josef Janeček, duší obránce, v útoku. Nesehranost se projevila také v prvních minutách hry, kdy oba týmy hromadily nepřesnosti. „Máme marodku a nějaká zranění. Všechno hraje svou roli, ale myslím, že v průběhu zápasu si to sedlo,“ odhaluje Oliver Forejtek. Nejpatrnější to bylo v domácí přesilovce, jež přinesla pouze Vítkovu střelu z kruhu.

První větší příležitost přinesla až 12. minuta, kdy Tobiáš Vítek vybojoval puk a mohl hledat dva volné spoluhráče před brankou, jenže raději volil vlastní zakončením, které se neujalo. O něco blíže byl ve vlastním oslabení Josef Janeček, který obral soupeře o puk a z mezikruží vystřelil na Štěbetáka, tomu touš vypadl, za čáru se však nedostal. Posléze se rozchytal také Filip Růžička, který nejprve shrábl do lapačky Katolického švih, vzápětí se skvěle přesunul proti tomu stejnému hráči.

Prostřední část už probíhala v mnohem rychlejším tempu. V první dobré šanci se po sólu Filipa Klímy ocitl Ondřej Páleník, jenže Štěbeták se proti němu vytáhl. Následně šel však tým z Vysočiny do čtyř, čehož mužstvo Jiřího Janouška mladšího využilo. David Šichan schytal hit u zadního hrazení, stihl se znovu postavit a nahrát před branku Oliveru Forejtkovi, který z brankoviště otevřel skóre – 1:0. „Puk vypadl do volného prostoru, tak jsem ho vzal, rozjel se na bránu a zakončil bekhendovou kličkou mezi nohy,“ usmívá se šikovný obránce. Na opačné straně mohl odpovědět Dominik Koníř. Útočník s číslem 13 se řítil sám na Růžičku, avšak trefil pouze jeho pravou ruku.

Následně se hosté uchýlili k faulování, což Mountfield začal nemilosrdně trestat. Dvojité vyloučení Petra Hospodky téměř záhy potrestal Karel Studnický, který po nahrávce Filipa Klímy nahodil na branku a Jan Pánek sebral přesnou tečí Štěbetákovi poslední zbytky naděje na zákrok – 2:0. Svěřenci Petra Svobody byli nepoučitelní, a tak byli za chvilku ve třech. Během dvojnásobné početní převahy Ondřej Páleník přenesl hru na Olivera Forejtka, který si dal chvilku načas a následně uklidil puk do branky – 3:0. „Chtěl jsem si to radši ještě zpracovat, nechtěl jsem střílet z první, ale doklepl jsem ho tam. Gól jako gól,“ přiznává hráč s číslem 8.

Ve třetí části už se zápas pouze dohrával. Lvi trochu upustili otěže, přesto se dokázali prosadit. Ondřej Páleník vyslal do rychlého kontru Martina Václavíčka hbitý útočník dobruslil až na levý kruh a odtud pověsil kotouč do pravého horního rohu – 4:0. V následujících minutách přebrala aktivitu Dukla a začala zaměstnávat Filipa Růžičku, který jen proti Artemu Ratushniakovi musel zasahovat hned třikrát, pokaždé byl však úspěšný. Stejně tak přibylo známek fyzické hry. „Trochu se přitvrdilo, ale to k tomu patří. Jsme rádi, jak zápas skončil,“ neskrývá spokojenost.

Poslední okamžiky základní části si domácí vyloženě užívali, když hledali nápadnými kombinacemi možnost zakončení do odkryté klece, to se jim však ani jednou nepodařilo. V závěru ještě nevyužil samostatný únik Filip Klíma, a tak duel skončil za stavu 4:0 pro Mountfield. Hradečtí, i přes náročný program, zakončili základní část sezony na druhém místě a mohou se těšit na vyšší nadstavbu. „Bylo to dost náročné, ale poradili jsme si. Máme natrénováno, silné ruce a nohy, takže v pohodě,“ uzavírá dobře naladěný Oliver Forejtek.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Oliver Forejtek 2 0 2 0 0
Jakub Hornych 0 0 0 0 6
Josef Janeček 0 0 0 0 0
Filip Klíma 0 2 2 0 2
Ondřej Páleník 0 2 2 1 0
Jan Pánek 1 0 1 1 0
Daniel Pavlík 0 0 0 1 2
David Šichan 0 1 1 0 2
Martin Václavíček 1 0 1 1 2
Radek Vencl 0 0 0 0 0
Tobiáš Vítek 0 0 0 0 0
Jakub Wališ 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Fotogalerie