so 16.3.2019 | Anna Marie Kokrhounová, Klára Petrásková

Vítězné loučení! Junioři zakončili sezónu skalpem Pardubic

Konec dobrý, všechno dobré. Juniorka se sice do play off neprobojovala, na závěr sezóny si ale spravila náladu. Ovládla východočeské derby! Hradečtí během deseti vteřin přišli o dvoubrankový náskok, rozhodující úder ale zasadili v nájezdech. O vítězné tečce za ročníkem 2018/19 rozhodl mazácký nájezd Martina Štohanzla.

Prvních dvacet minut gól nepřineslo

Už od prvních minut utkání byli hosté aktivnější a ostřelovali hradeckého gólmana ze všech úhlů. Lvi ale útočným výbojům Pardubic dokázali vzdorovat a i díky výkonům Denise Vacka byl stav utkání stále vyrovnaný. I Hradečtí se pokoušeli o založení útočných akcí, kotouč však většinou skončil zpět na hokejkách hráčů Dynama.

Pardubice Hradec dlouho svíraly před Vackem, do větší příležitosti se ale nedostaly. Krátce na to si domácí užili útočného pásma poté, co se jeden z hostujících hráčů provinil nedovoleným zákrokem. Dvě minuty však Mountfieldu nestačily a ani jedna z prudkých ran Martina Pěnčíka se za záda pardubického brankáře nedostala. Ke konci třetiny se puk sice ocitl v hradeckém brankovišti, dorážejícího hráče Pardubic ale Hradečtí dokázali zastavit a po první siréně tak na kostce svítilo skóre 0:0.

Hradec rychle odskočil do vedení, Pardubice vyrovnaly

Na začátku druhé dvacetiminutovky si přesilovku vyzkoušeli i hosté, ani oni však nebyli úspěšní. Naopak Hradec zlepšil svou ofenzívu a ve 23. minutě otevřel skóre utkání. Petr Poppel si před Vlkem počkal na kotouč a následně ho dostal až do pardubické sítě – 1:0. Hra se otevřela a Lvi po půl minutě odskočili do již dvoubrankového vedení. Tentokrát se skvěle uvolnil Dominik Sklenář a svůj únik zakončil přesně mezi betony gólmana Pardubic.

Rychlý hokej pokračoval i nadále a oba celky si zapsaly několik šancí. Nebezpečně vypadaly hlavně úniky Dynama, které však Denis Vacek nadvakrát dokázal zlikvidovat. Pak už režii utkání převzaly Pardubice a v pouhých deseti sekundách skóre vyrovnaly. Nejdříve střelu Blažeje tečoval Dominik Chára, následně si úspěšný zásah připsal Radek Šír. Oba týmy zaznamenaly několik dalších šanci, i na konci prostřední periody ale bylo skóre stále nerozhodné.

Šance na obou stranách hatily dobré výkony gólmanů

Do poslední třetiny Hradečtí nevstoupili špatně a několikrát nebezpečně ohrozili brankáře Dynama. Teč Poppela mířila slibně na pardubickou branku, nakonec ale o pár centimetrů přeletěla horní tyčku. Pardubičtí se v útočném pásmu také činili dobře. Dobré výkony brankářů ale bránily oběma celkům zasadit vítěznou ránu.

Přesilové hry se ani jednomu týmu nedařily. Naopak více prostoru v nich dostávali ti, kteří museli čelit výhodě soupeře. V jedné z nich mohl chybu domácích z úniku potrestat Vít Rozlílek, Denis Vacek byl ale v hradeckém brankovišti připraven. Dvě minuty před koncem třetiny si před Vlka vybruslil ještě Jaroslav Dvořák, jeho střela však mířila pouze do brankářovy výstroje. Zápas tak mířil do prodloužení.

Bonusový bod zůstal v Hradci

První výraznou šanci prodloužení si připsali Hradečtí, když se Dominik Sklenář prokličkoval až před branku Pardubic. Z těsné blízkosti ale puk za záda Vlka nepropasíroval. Aktivita Mountfieldu pokračovala a v prodloužení byl lepším celkem, rozhodnout ale musely až samostatné nájezdy. Ty se lépe vydařily Hradci, když Martin Štohanzl překvapil Vlka bekhendovou střelou zády k brance. Hradečtí junioři tak zakončili sezónu výhrou 3:2 a Pardubicím sebrali i důležitý druhý bod.