Zápasy
so 29.12.2018 | Radek Staněk, Adam Kodet

Vítězné zakončení roku 2018. Hradec udolal Olomouc 1:0

Zápasy s Olomoucí jsou vždy velkou hokejovou bitvou. Taková byla očekávání i před dohrávkou 30. kola a tak se i stalo. Vyrovnanému boji dlouho dominovali oba brankáři. Na gól se v Hradci čekalo až do 50. minuty a k radosti domácích fandů padl za olomouckého gólmana Konráda. Tři body vystřelil Mountfieldu Matej Paulovič, pod výhru se podepsal 26 zásahy a druhou domácí nulou v řadě Jaroslav Pavelka.

Do posledního zápasu roku 2018 nasadili hradečtí trenéři téměř totožnou sestavu, jako ve středečním kole ve Zlíně. Jedinou změnou bylo posunutí Daniela Rákose na křídlo první formace, jeho místo ve čtvrté letce zaujal Juraj Bezúch. Jako třináctý útočník byl připraven Matěj Chalupa. Hradeckou klec hájil opět Jaroslav Pavelka.

První třetina plná nepřesností gól nepřinesla

První minuty utkání patřily hostům z Olomouce, kteří se drželi s pukem v blízkosti hradecké svatyně a několikrát jejího strážce nebezpečně ohrozili. Pavelka si ale poradil i s pokusem Ondruška, i s nečekaně tečovaným pukem z hole Škůrka. Hned vzápětí zachytil Radovan Pavlík Konrádovu rozehrávku, kardinální chybu olomouckého gólmana ale nepotrestal.

V dalším průběhu třetiny byli diváci svědky nepřesností z obou stran, ani jeden z týmů nebyl schopen založit útok či přejít přes obranný val ve středním pásmu. Smoleňák potom při přesilové hře sice dokázal dopravit puk za Konrádova záda, pro zásah vysokou holí ale branka uznána nebyla. Tempo hry ale nadále nebylo nijak závratné a hráči na obou stranách spíše kupili chyby.

Konec první periody patřil jednoznačně Východočechům. První hradecká útočná formace si vytvořila hned několik gólových šancí a závarů, slovenský reprezentační gólman ale Hanáky držel. Kolem jeho branky byl aktivní hlavně Smoleňák, žádná z jeho tečí se ale neujala. Kohouti ještě vystrčili růžky v přesilovce v závěru třetiny, Pavelka se ale zaskvěl několika kvalitními zákroky. Do šaten tak oba soupeři odcházeli za bezbrankového stavu.

Ve druhé části se tempo zvýšilo, branka ale nepadla

Ve stejném duchu se nesl i start druhé části, kdy během první minuty přerušily hru hned čtyři technické přestupky. V následné přesilové hře se dvakrát do obrovské příležitosti dostal Filip Pavlík. Nejprve mohl po Smoleňákově pasu střílet do prázdné branky, Konrád se ale fantasticky přemístil, navíc lapil i druhý Pavlíkův pokus z bezprostřední blízkosti. Svou rychlost prokázal slovenský maskovaný muž i proti ráně Vopelky s levého kruhu a následně i proti Graňákově dorážce.

Po většinu první poloviny třetiny se hrálo spíše v olomouckém obranném pásmu, skvělý Konrád ale stále držel akcie svého týmu v plusových hodnotách. Po delší době se pak připomněli i Kohouti, po tvrdé ráně příklepem od Staňka ale Pavelka vytáhl efektní zákrok. Hra poté konečně nabrala rychlejší spád a jedna akce střídala druhou. Útočným výpadům obou mužstev ale chybělo přesnější zakončení.

Do největší šance Olomouckých se dostal pět minut před koncem třetiny Ostřížek, jeho střelu do protipohybu ale Pavelka zastavil a ukončil tak dlouhou část utkání bez přerušení. Pak už ale otěže opět převzali Lvi a mačkali svého soka v jeho obranném pásmu. Svůj ofenzivní výlet až před Konráda neproměnil Cibulskis a neuspěl ani Paulovič svou dobře mířenou tečí. Ze závěrečného tlaku už ale Mountfield branku nevytěžil, i když k ní měl blízko svou nezištnou tečí Vopelka. Na kostce nad ledem tak nadále svítily dvě velké nuly.

Souboj gólmanů po brance Pauloviče ovládli Lvi

Na startu závěrečné periody dostali Hanáci možnost početní výhody, nenaložili s ní ale dobře a puky z jejich holí létaly výrazně mimo Pavelkovu klec. Navíc Lvi předváděli při hře ve čtyřech tradičně jistý defenzivní výkon. Na druhé straně prověřil pozornost Konráda Rákos, ten ale s jeho dělovkou neměl nejmenší problémy. Krásnou akci na jeden dotek pak nezakončil přesně Radovan Pavlík, který trefil Konráda z ideální pozice přímo do hrudi.

O několik chvil později už puk zdánlivě plachtil za Konrádova záda, již překonaného olomouckého gólmana však skvěle zastoupil jeden z beků a odpálil kotouč do bezpečí. O dvě minuty později ale přece jen našel mezírku v olomoucké zdi Matej Paulovič, který zužitkoval přesnou Cingelovu přihrávku a zavěsil pod horní tyč. Lvům jedna vstřelená branka nestačila a Smoleňák i Paulovič se snažil náskok navýšit, Konrád ale opět úřadoval.

Hanáci chtěli ještě zabojovat o body, z přemíry snahy ale pramenily jejich chyby, které znamenaly zbytečné ztráty a posléze i vyloučení. Při následné početní výhodě se zdálo, že prudký kotouč z hole Filipa Pavlíka už se doklouže za Konrádova záda, obrana Hanáků ale ošemetnou situaci zachránila. Při Olomoucké power play mohl rozhodnout Koukal, jeho střelu ale zastavil jeden z beků. Výraznější ohrožení Pavelkovy branky už hradecká obrana nedopustila a Mountfield si připsal druhou domácí výhru v řadě bez inkasované branky.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Juraj Bezúch 0 0 0 0 0
Maris Bičevskis 0 0 0 0 0
Oskars Cibulskis 0 0 0 1 2
Lukáš Cingel 0 1 1 1 2
Michal Dragoun 0 0 0 0 0
Dominik Graňák 0 0 0 0 0
Matěj Chalupa 0 0 0 0 0
Petr Koukal 0 0 0 0 2
Tomáš Linhart 0 0 0 0 0
Patrik Miškář 0 0 0 0 0
Richard Nedomlel 0 0 0 0 2
Matej Paulovič 1 0 1 1 0
Radovan Pavlík 0 0 0 1 0
Filip Pavlík 0 1 1 1 0
Daniel Rákos 0 0 0 0 0
Radek Smoleňák 0 0 0 0 0
Tomáš Vincour 0 0 0 0 0
Lukáš Vopelka 0 0 0 0 0
Petr Zámorský 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Pavelka 60 26 0 26 100,00 0 0

Ohlasy k utkáníFotogalerie

https://tv.isport.blesk.cz/video/5440620