Zápasy mládeže
pá 6.1.2023 | Gabriela Juříková, Tomáš Prodělal

Vítězný návrat do zápasového rytmu, dorost přehrál Porubu 3:1

Zápasové menu

Svěřenci Václava Pánka po přesně třech týdnech vyrazili opět na východ k dalšímu utkání nadstavby, tentokrát do Poruby. V Ostravě sice Lvíčata nezačala dobře, když se domácí dostali v šesté minutě do vedení, ještě do přestávky ale vyrovnal Adam Novotný. Stejný hráč v prostřední periodě dokonal obrat a Štěpán Černý zasadil soupeři třetí direkt. Hradečtí si ve zbytku utkání výhru ohlídali a odvezli si pod Bílou věž druhou výhru v řadě.

Že to nebude utkání jednoduché, bylo znát od prvního vhození puku na led. Střelecky byl zápas vyrovnanou partií. Z počátku měl více práce Láryš, ale hradecké snajpry výborně vychytal i v jejich přesilovce. Dokonce v závěru oslabení Porubané útočili a vytvořili si výborné gólové šance. Ovšem i Petřík byl pozorným lapitelem kotoučů. Dvakrát poděkoval dobře postaveným tyčím při únicích porubského kapitána Petra Sobola. Překonán byl v šesté minutě z hole Rodion Koida, kdy po nahrávce Semena Stasiuka našel skulinu v Petříkově postavení a dostal puk za jeho záda – 1:0.

Jenže pak se provinil proti pravidlům a hosté vyrovnali třináct vteřin před jeho návratem. Biliárové nahrávky dokončil do odkryté poloviny brány Adam Novotný a v deváté minutě se tak začínalo od začátku – 1:1. Láryš zázračným zákrokem vychytal tutovku Vondrušky a ani útočný výpad Zachariasze po pravém křídle neskončil gólově. Postupem času se na ledě ale začalo dost jiskřit a nejeden osobní souboj byl na hraně pravidel z obou stran.

Rozhodčí v druhé třetině začal posílat hráče na trestnou lavici jak na běžícím páse. Poruba se tak dostala na více jak dvě minuty do tří. Nejdříve proti čtveřici Hradeckých a poté proti pětici. RT TORAX tuto složitou situaci zvládl i přesto, že měl střídačku daleko. Ve 31. minutě se Hradec ubránil porubskému tlaku.

Z protiútoku dlouhými nahrávkami přešel rychle střední pásmo a z levého křídla střílel Adam Novotný na vzdálenější tyč, úspěšně – 1:2. Obrat pečetil v závěru druhé třetiny v přesilovce obránce Štěpán Černý, když od modré po ose hřiště propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:3. RT TORAX se dostal pod deku a na aktivní napadající Hradec nenacházel recept. Nervozita stoupala a leckdy nechybělo málo k hromadné bitce.

Třetí třetinu začínaly týmy ve čtyřech. Připisování trestných minut pokračovalo, přesto snaha se stavem něco udělat na straně Porubanů byla velmi znát. Celky si nedaly ani centimetr ledu zadarmo, diváci viděli tvrdé dohrávání hráčů i drzé krádeže puku z hokejek. Souboje u hrazení neměly konce, a když už se střílelo na bránu, bylo to buď vedle, nebo do připravených gólmanů.

Bezbranková třetí třetina nudná rozhodně nebyla. Hrály se dlouhé pasáže bez přerušení. RT TORAX byl ambiciózní za změnou stavu, Hradec Králové bránil dvoubrankové vedení a samozřejmě se ještě chtěl radovat z dosažení branky. Trenéři krotili emoce svých svěřenců, co to dalo, i tak se kolonka trestů dál naplňovala. Poruba se i závěru třetiny dostala podruhé do tří a opět tuto nepříjemnost zvládla na výbornou. Hradeckým to však nemuselo příliš vadit, i tak totiž zvítězili 3:1.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tadeáš Burda 0 0 0 0 0
Štěpán Černý 1 0 1 0 0
Oliver Forejtek 0 0 0 -1 0
Filip Frolík 0 0 0 0 0
Patrik Hendrych 0 0 0 0 2
Jakub Jón 0 2 2 -1 4
Marek Mráz 0 0 0 0 2
Adam Novotný 2 0 2 0 0
Ondřej Páleník 0 0 0 1 0
Jan Pánek 0 0 0 0 0
Filip Samek 0 1 1 1 0
Tobiáš Vítek 0 0 0 0 0
Matěj Voděracký 0 1 1 -1 4

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Samuel Meišner 0 0 0 0 0,00 0 0
Vojtěch Petřík 60 26 1 25 96,15 0 0

Ohlasy k utkání