út 3.8.2010 | Martin Voltr

Vstup do přípravy vyšel omlazenému Hradci výborně

Vynikajicí brankáři, produktivní první formace a bojovní mladíci. To, na co byli hradečtí fanoušci v podání domácích zvyklí v loňské sezóně, mohli vidět i v prvním přípravném utkání na novou sezónu proti Havlíčkovu Brodu. Právě parádní představení prvního útoku, který si přitom zahrál jen polovinu zápasu, stanovilo již po 25 minutách stav 4:0. Nejstarší člen hradecké sestavy Jiří Kadlec si připsal gól a asistenci, kapitán Jaroslav Roubík třikrát nahrával a Jan Hruška třikrát přesně střílel. Poté domácí lavička vedená duem Mička - Slabý obměnila většinu kádru, včetně do té doby výborného Jakuba Čecha v bráně, který střelce Rebelů chvílemi přiváděl k šílenství. Nicméně ani jeho nástupce Robin Blažíček se za předvedený výkon rozhodně nemusel stydět. Hradec přidal pátý gól ve třetí třetině, když velmi bojovný výkon hradeckého mládí podtrhl Milan Valášek. Čtyři minuty před koncem se přeci jen prosadili i hosté zásluhou Hynka Zohorny, který si v mládežnických letech zahrál i ve východočeské metropoli. Hradečtí ovládli i dodatečné samostatné nájezdy poměrem 2:1.