út 13.9.2016 | Robert Novotný, Lenka Jonešová

Východočeské derby pro Hradec! Starší dorostenci přetlačili Pardubice 4:3

První východočeské derby sezóny měli netradičně v úterý na programu hradečtí starší dorostenci. Ti do města perníku zajížděli s bilancí čtyř vyhraných duelů v řadě, na které se jim díky skvělému obratu ve druhé třetině podařilo navázat i popáté. Hradečtí mladíci totiž v prostřední části dokázali vstřelit tři branky a po čtyřiceti minutách vedli 4:2. Pardubičtí sice ještě ve třetí periodě dokázali snížit, plný počet bodů za výhru 4:3 však putuje do Hradce Králové.

Na Buckovu trefu odpověděl Jaroslav Dvořák

Do utkání vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří aktivně napadali bránu královéhradeckého Daniela Dvořáka. Z této převahy také vyústil první gól, který vstřelil přesnou ranou z prostoru mezi kruhy pro vhazování v páté minutě Jiří Bucek – 1:0. Obdržená branka ale hostující celek psychicky nepoložila. Naopak, taktovka se dostala do rukou královéhradeckých hokejistů, kteří několikrát při hře v plném počtu hráčů zamkli soupeře v jeho obranném pásmu.

Velkou šanci měli na začátku sedmé minuty, kdy se hned trojice hostujících útočníků objevila v útočném pásmu proti jedinému obránci. Tím byl Martin Bučko, který skvělým obranným zákrokem překazil přihrávku Kryštofa Pazourka na Václava Maršíka. Hosté se ale gólu přeci jen dočkali. V 11. minutě vybojovali puk v útočném pásmu, z rohu ho poté poslal před bránu Filip Jirásek a za záda Jana Jánského jej dopravil přízemní střelou Jaroslav Dvořák – 1:1.

Čtyři přesné trefy, dvě z nich v oslabení

Ve druhé třetině se začalo hodně aktivně. Po pětačtyřiceti vteřinách hry se dostal do dobré šance Michal Pochobradský, který z předbrankového prostoru nedokázal Daniela Dvořáka překonat. Z následného protiútoku z brejku zahrozil Václav Maršík, ale po bekhendovém blafáku trefil pouze masku Jana Jánského. Pardubičtí mládežníci hráli ve 24. minutě přesilovou hru, ale gól padl právě do jejich brány. Do samostatného úniku se totiž dostal Martin Štohanzl, který pohotovou střelou k levé tyči překonal Jánského – 1:2.

Dynamo to poté oplatilo stejnou mincí. Ve vlastním oslabení ujel všem hostujícím hráčům pardubický kapitán Matěj Blümel a trefil se přesně pod horní tyč – 2:2. K využití přesilové hry ale přeci jen došlo. Ve 23. minutě střílel od modré čáry Mikuláš Pohl, jehož pokus vyrazil Jánský vyrážečkou přímo na hůl Václava Maršíka, který puk pohotově dorazil do odkryté domácí brány – 2:3. A hosté se za takřka tři minuty radovali znovu. Tentokrát se brankáři Janu Jánskému nalepila smůla na paty, protože si přihrávku Kryštofa Pažourka srazil do vlastní brány – 2:4.

Dynamo snížilo, ale Mountfield nedohnalo

Na začátku třetího dějství se dostal do dobré šance Kostka, ale vyrážečka Daniela Dvořáka byla v pohotovosti. Další gól padl až na začátku 47. minuty, proti rozjetému Michalu Machačovi vyrazil hostující brankář, ale pardubický útočník dokázal i v pádu skórovat – 3:4. Hrálo se v opravdu svižném tempu, velice aktivní byl reprezentant Radim Šalda, který ostřeloval pardubickou bránu. Asi největší šanci měl v 56. minutě, když se řítil sám na Jánského, ale ztroskotal v koncovce.

V závěru utkání to ještě pardubičtí dorostenci zkoušeli v šesti hráčích v poli, ale Mountfield nedovolil žádné komplikace a ovládl první východočeské derby starších dorostenců v letošní sezóně.

Jaroslav Dvořák 1 0 1 -1 0
Michael Gaspar 0 0 0 -1 0