st 28.9.2011 | Marek Votke, Martin Voltr

Východočeské derby starší dorost nezvládl, inkasoval osmičku

První derby starších dorostenců v této sezóně sehráli hradečtí mladíci na ledě svého soka z Pardubic. Jejich mise za extraligovými body však dostala vážné trhliny už v první třetině, kterou domácí tým ovládl suverénním poměrem 5:1. Na další dva údery hokejistů z města perníku sice Hradečtí odpověděli stejnou mincí, to ale na konečném rozdělení bodů pochopitelně nic nezměnilo. Hradečtí po prohře 3:8 odjeli domů s nepořízenou a s vědomím, že je soupeř vystřídal na třetím místě tabulky.

Pardubicím se náramně povedl vstup do zápasu, Patrik Žilák s kotoučem chvíli kombinoval za hradeckou brankou, aby následně mohl vyjet před brankáře Tomáše Hejdu a překonat jej – 1:0.

Tímto gólem se dostaly Pardubice na koně a po zbytek třetiny přehrávaly soupeře ve všech směrech. Dostávaly se do šancí a další úspěch domácích přišel v 8. minutě, kdy v oslabení po pravé straně ujel Jan Veselý a zvýšil na 2:0.

O tři minuty později se k puku dostal na chvíli Hradec, ale jeho šance v útočném pásmu kryl brankář Michal Veselý. Pak po příhře Jana Veselého zakončil svou samostatnou práci pod víko střelec Jakub Řezníček – 3:0. Hosté vyměnili po této brance gólmana.

V čase 12:58 se prosadili také dorostenci Hradce Králové, při úniku dvou na jednoho po přihrávce od Michala Bridy mířil do prázdné branky Daniel Šeps – 3:1. Nádherná akce!

V 16. minutě Pardubicím tříbrankové vedení vrátil svým druhým gólem Jakub Řezníček, když jeho nenápadné nahození od modré čáry skončilo až za hradeckým brankářem – 4:1.

Ihned potom navýšil vedení na 5:1 při přesilovce Martin Havel, když se za hradeckou brankou dostal k puku, klec obkroužil a lehce skóroval. To donutilo trenéry hostů k další výměně brankářů.

Domácí měli ve druhé dvacetiminutovce raketový start. K puku se za kasou Hradce Králové dostal Lukáš Bureš a prodral kotouč do branky – 6:1.

Následně se Pardubice dostaly na delší dobu do tlaku, kdy vůbec nepustily hosty ke kotouči. Netrvalo dlouho a přišel další gól, po kombinaci v útočném pásmu se tvrdou ranou prezentoval Jan Veselý – 7:1.

Pak se ke slovu na chvíli dostali hosté. Jejich druhý gól padl z kombinace, kterou diváci dnes viděli několikrát. Za brankou Hradec vybojoval puk a na 2:7 po přihrávce v klidu snížil Drahoš Jebavý. Za 49 vteřin hosté vsítili další a poslední gól, to když se po přihrávce od spoluhráče v útočném pásmu prosadil Daniel Klemenc – 7:3.

V závěru druhé třetiny se ještě blýskl pardubický brankář Michal Veselý, když s přehledem likvidoval několik po sobě jdoucích šancí soupeře.

Začátek třetí dvacetiminutovky byl úplně jiný než ty předešlé, hokejisté obou celků se nemohli dostat do žádné vážnější šance. Pardubice už zápas v klidu ovládaly.

Za dvě minuty domácí uzavřeli gólový účet zápasu. Po kombinaci na středovém kruhu ujal kotouče Jiří Kysela, nikým nehlídaný se rozjel na hradeckou kasu a zakončil k pravé tyči – 8:3.

Martin Bartoň 0 0 0 -4 0
Michal Brida 0 1 1 -2 0
Vlastimil Dostálek 0 1 1 -3 2