út 7.9.2010 | Lukáš Souček

Výhru v přípravném duelu s Olomoucí režíroval kapitán Roubík

Hradečtí hokejisté sehráli v úterý další přípravný zápas. Tentokrát do Hradce Králové přijela k odvetnému zápasu Olomouc. Po prvních dvou třetinách, které se odehrály v poklidném tempu, Hradec vedl 2:1. Ve třetím dějství jakoby oba celky ožily a hra najednou dostala úplně jiný náboj. A to se nakonec projevilo i na výsledném skóre. Olomouc nejprve otočila průběh zápasu a poprvé se dostala do vedení. Pak už se ale radovali jen domácí. Jaroslav Roubík svou třetí brankou v utkání završil svůj hattrick a zařídil vyrovnání. Hradecký kapitán pak sám připravil dvě gólové pozice pro Jana Hrušku a Východočeši tak nakonec mohli slavit vítězství v poměru 5:3.

Oba celky vstoupili do přípravného utkání velmi opatrně a v podstatě celé první dějství odehráli v poklidném tempu. Do desáté minuty nebyla k vidění žádná větší šance, než přišlo vyloučení Martina Janáčka, který domácí tým bleskově potrestal. Jaroslav Roubík se v předbrankovém prostoru zorientoval nejrychleji a dorazil kotouč za Žigárdyho záda. Nejaktivnějším hráčem hostům byl během prvních dvaceti minut Radim Haas, který měl největší příležitost vyrovnat v 17. minutě, stejně tak jako Petr Polodna, který dorážel jeho střelu. Filip Luňák ovšem akrobatickým zákrokem brance zabránil a do kabin se tak šlo za nejtěsnějšího možného vedení domácích.

Ve druhé třetině byla k vidění především četná řada vyloučených hráčů, se kterými se doslova roztrhl pytel. V podstatě se dá říci, že u vesla byl vždycky ten tým, který měl více hráčů na ledě. I přes řadu vyloučených a dokonce tři dvojnásobné početní výhody byly k vidění pouze dvě gólové situace. Nejprve v čase 34:00 zařídil vyrovnání parádní trefou pod víko Tomáš Zbořil. Jaroslav Roubík ale druhým gólem v utkání vrátil Hradci ještě do přestávky vedení. Velkou příležitost skórovat měl také olomoucký Radim Kucharczyk, ale Luňák jeho střelu do prázdné brány v poslední chvíli zastavil hokejkou.

Na začátku třetího dějství hosté přežili zbytek dvojnásobného oslabení a hned zasadili domácím gólový úder. Petr Polodna si poradil s přihrávkou Jana Mikela a vyrovnal na 2:2. O pět minut později šli hosté poprvé v zápase do vedení. Václav Chomič hodně nečekanou a nenápadnou střelou překonal Filipa Luňáka a Olomouc vedla 3:2. Tento stav ale trval přesně půl minuty, než se o jeho změnu postaral znovu hradecký kapitán Jaroslav Roubík, který přesnou střelou dovršil v utkání hattrick. Hradecká opora měla prsty i v dalších rozhodujících momentech zápasu. Roubík totiž v čase 58:04 předložil přihrávku Janu Hruškovi na vítěznou branku zápasu. Olomouc poté zkusila ještě hru v šesti bez brankáře, ale neúspěšně. Kotouč se nakonec znovu dostal na hokejku Jana Hrušky, který trefil prázdnou branku a definitivně rozhodl o hradeckém vítězství v poměru 5:3.