čt 17.2.2022 | Milan Huppert, Klára Petrásková

Vyrovnaná bitva a dva body, dorost přetlačil Kometu

Stejně jako v minulém duelu s Kometou, i tentokrát šlo o vyrovnaný souboj. Na rozdíl od něj se ale nyní z vítězství radoval Hradec! Dorostenci dobře začali a v prostřední třetině mohli své vedení několikrát navýšit, jenže místo toho soupeř srovnal. A tak za stavu 1:1 rozhodlo až prodloužení, které koncem 63. minuty ukončil východočeský Lukáš Král.

Dorostenci brněnské Komety chtěli potvrdit, že na Hradec umí, vždyť jej porazili v obou předchozích letošních vzájemných zápasech. Začali aktivněji a výsledkem byly dvě přesilové hry, během nichž musel hradecký gólman Kasal předvést nejeden těžký zákrok, nicméně poradil si a udržel v tomto časovém úseku stoprocentní úspěšnost.

Mountfield, na rozdíl od Komety, využil hned svou první početní převahu. Mach nejprve po pobídce od Krále orazítkoval tyčku, avšak akce pokračovala a byl to Tomáš Hora, kdo v 17. minutě zvládl nasměrovat kotouč za záda Kavana – 0:1. Domácí nesložili zbraně a pokusili se o rychlou odpověď, do první sirény ovšem nulu v kolonce vstřelených gólů nesmazali.

Mužem druhé třetiny byl jednoznačně brněnský gólman. Ten předvedl několik parádních zákroků, do jejich součtu musíme zařadit i dva chycené úniky Macha. A skvělá práce domácího brankáře nepřišla nazbyt, protože ve 39. minutě napřáhl z pravé strany ke střele Tomáš Šantora, jehož pokus i s trochou štěstí zapadl k pravé tyči a rázem tak bylo vyrovnáno – 1:1.

Třetí třetina přinesla po jedné gólovce na každé straně. Nejprve si domácí nepohlídali návrat Jana Trejbala z trestné lavice, ale útočník v úniku neuspěl, vychytal jej Kavan. Na druhé straně zahrozil v přesilové hře Kos, nicméně i v tomto případě úřadoval brankář, povedený zákrok předvedl Kasal.

Utkání dospělo do prodloužení, v němž uspěl hradecký Mountfield. Na sklonku 63. minuty dostal nahrávku do jízdy Lukáš Král a střelou na lapačku přisoudil bod navíc mužstvu z východu Čech.

Odehráli jsme dobrý zápas s výborným pohybem, totéž ale musím vyzdvihnout i u soupeře. Chyběla produktivita, jinak ale musím kluky pochválit. Dali jsme o gól méně, to se občas stane.