čt 21.10.2021 | Redakce

Vyrovnaná partie pro Lvy! Dorost zvládl prodloužení se Slavií

Byl to boj, ale se šťastným koncem pro Hradec! Dorostenci sehráli se Slavií gólovou přetahovanou a za stavu 2:2 dovedli letos poprvé duel do prodloužení, v něm uplatnili své přesilovkové dovednosti. Po necelé minutě dali rozhodující gól a těsným vítězstvím 3:2 prodloužili sérii výher už na sedm v řadě!

Opatrná třetina nepřinesla žádnou branku

Hradečtí trenéři měli pro utkání k dispozici pouze čtrnáct hráčů do pole, z toho tři starší žáky. I proto se domácím nedařilo prosazovat. Tahoun Pavel Šimek to v úvodní přesilovce vzal na sebe, nicméně šikovný průnik gólem nezakončil. Na druhé straně byla čím dál víc cítit rovněž osvědčená jména – Radek Tomas či Maxmilian Curran.

Právě druhý jmenovaný nenechal Jana Kasala spát, měl totiž dvě velké šance na vedoucí trefu. Hlavně proti té druhé se hradecký brankář skvěle vytáhl lapačkou. I Hradec ale před pauzou spálil vyloženou gólovku: Adam Novotný neposlal odražený puk po Šimkově střele do odkryté brány. Proto se i ve druhém vzájemném duelu Hradce se Slavií na gól čekalo.

Strhující podívaná o vítězi nenapověděla

A čekání pokračovalo i po většinu prostřední části, přestože obraz hry se oproti té úvodní změnil. Východočeši se totiž dostali do tempa a také sešívaní nezaostávali s aktivitou, k vidění tak byl pohledný dorostenecký hokej s řadou šancí i skvělých zákroků. Jan Kasal se například blýskl proti přečíslení dvojice Maxmilian Curran – Márton Nemes, Lukáš Král zase nedokázal v samostatném úniku překonat beton Benjamina Vavřeny.

Jedna z brankových sítí se poprvé rozvlnila až ve 38. minutě, kdy Jiří Klíma dojel akci z druhé vlny a zleva zakončil do odkryté části klece – 1:0. Vedení ovšem domácím vydrželo jen 79 vteřin. Slavia totiž dokázala vcelku rychle využít početní výhodu a ještě před sirénou vyrovnal na 1:1 skrytou ranou od pravého mantinelu Matyáš Tichý.

Sešívaní dokonali obrat, Lvi ale stihli srovnat

Z kabiny naskočila Slavia na led tak, jak do ní odešla – 47 vteřin po vhazování se prosadila podruhé v utkání a ujala se vedení. Radek Tomas obdržel kotouč na osu hřiště a nekompromisní střelou k pravé tyči upravil stav utkání na 2:1. Sešívaní poté dobře bránili střední pásmo a nedovolovali Hradeckým útočit, těm se čas na srovnání postupně zkracoval.

Domácí mužstvo však recept na soupeře nakonec najít dokázalo a v 54. minutě bylo podruhé srovnáno. Filip Žaba napřáhl na modré lajně a jeho střela se zastavila až v síti – 2:2. Leckdo by mohl za tohoto stavu očekávat nervózní závěr třetiny, jenže tak tomu nebylo – oba soupeři se ještě snažili urvat mač na svou stranu a slávisté už po střele Alexe Kubánka jásali, kotouč ale nepřekročil brankovou lajnu, a tak se pokračovalo prodloužením.

Východočeši využili početní převahu a rozhodli o svém triumfu

To si obě mužstva zahrála poprvé v sezóně, Mountfield do něj vstoupil s výhodou pokračující přesilovky. A právě to bylo nakonec rozhodující, protože se brzy dokázal usadit v pásmu a už v čase 60:43 rozhodnout o svém vítězství. Rychlou akci zakončil ranou zleva za přesouvajícího se brankáře Adam Bezpalec, čímž odšpuntoval vlnu radosti – 3:2p.