út 7.1.2020 | Petr Koval

Vyrovnané derby! Junioři padli po samostatných nájezdech

Na tři výhry v řadě Lvi nenavázali. Druhé východočeské derby sezóny nabídlo vyrovnaný hokej. Po opatrnějším začátku se hosté dostali do dvoubrankového vedení, které však Mountfield dokázal stáhnout. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde byli šťastnější hosté.

Ve vyrovnané první třetině se střelecky prosadili pouze hosté

Do první brankové příležitosti se dostalo Dynamo, Jan Oliva od modré prověřil brankáře Ševců, jenž jeho pokus vyrazil tak šikovně, že se Lvi řítili do situace dva na jednoho. Marco Lukačka nabídku od spoluhráče nevyužil, když z dobré pozice přestřel. V další brankové příležitosti se ocitl Lukáš Pajer, který vystihl kotouč ve středním pásmu a postupoval sám na hostujícího gólmana, hradecký útočník zvolil střelu, tu však Vojtěch Nečas podržel mezi rukou a tělem.

Necelých šest minut před sirénou se hosté ujali vedení, dobrou práci odvedl Petr Antoníček, jenž okamžitě po vhazování připravil kotouč pro Ondřeje Tobiáše, který překonal Ševců na jeho vzdálenější tyč. Hradečtí měli vzápětí šanci na snížení skóre, ale situaci dva na jednoho vyřešil dobrým obranným zákrokem Michal Hrádek. Dynamo navýšilo vedení zásluhou důrazného Vítka Rozlílka, který si našel volný kotouč a zasunul puk za brankáře Ševců – 0:2.

Lvi ve druhé periodě dotáhli skóre

Hned v úvodu druhého dějství si oba celky vytvořily několik dobrých příležitostí, ale jako první se v prostřední třetině prosadili domácí. Mountfield snížil stav krátce po své přesilovce, Dalibor Ďuriš střílel od modré čáry a jeho střela prošla nad Nečasovou lapačkou až do sítě. Dobrou práci odvedl Matěj Pinkas, který zastínil brankáři výhled – 1:2.

Do další šance zápasu ujížděl Kale Costa, proti němu však stála lapačka domácího brankáře. Brankové příležitosti si vypracovaly oba týmy, nejprve Formánek přestřelil z mezikruží, vzápětí na druhé straně ujížděli v oslabení Petr Poppel s Matějem Morongem. V situaci dva na jednoho však ani podruhé v zápase neuspěli. Poté už Hradec srovnal. Kotouč se dostal k Tomáši Janouškovi, jehož dělovku z pozice za hranicí levého kruhu lehce tečoval Lukáš Pajer – 2:2.

Hradec poprvé vedl, Pardubice však dokázaly odpovědět

Diváci mohli sledovat atraktivní podívanou okořeněnou osobními souboji. Menší strkanici mezi Danielem Šedivým a Vítem Kaštánkem potrestali rozhodčí dvouminutovým trestem na obou stranách. Pak se o slovo přihlásili hradečtí. Po střele Dalibora Ďuriše už domácí zvedali ruce, ale rozhodčí jejich radost překazil jasným gestem oznamujícím, že kotouč nepřekročil brankovou čáru. Poté Jakub Naar pálil od modré, jeho střela se odrazila od zadního mantinelu příhodně pro Langa, ale Nečas fantasticky podržel svůj tým, když fotbalovým skokem zastavil střelu svojí lapačkou.

Zápas poznamenala i řada nešťastných momentů. David Voňka zápas nedohrál kvůli zranění v obličeji. Už bez něj museli Lvi čelit pětiminutové přesilovce hostů, kde se ale jako první prosadil Mountfield. V oslabení se po přihrávce Matěje Moronga dostal do samostatného úniku Petr Poppel, který chladnokrevně překonal brankáře střelou nad lapačku – 3:2. Jenže dnešní derby mělo snad úplně všechno. Pardubice rychle odpověděly, Petr Antoníček propálil Ševců z levého kruhu a poslal tak zápas do prodloužení – 3:3.

Dynamo bylo v nájezdech šťastnější

V prodloužení Lvi nevyužili přesilovou hru čtyř proti třem. Žádný z týmů si v nastavení nevytvořil výraznější brankovou příležitost. Akci Rohlíka zhatil Jakub Naar, jenž zablokoval jeho střelu. Utkání nemělo po 65 minutách vítěze, na řadu tak přišly nájezdy. V těch byli šikovnější hráči Pardubic. Bod navíc zajistil Dynamu Petr Antoníček, jenž tváří v tvář brankáři proměnil.