út 11.8.2009 | Michal Luňák

Z Chomutova odjíždí Hradec s nepořízenou

Třetí vystoupení hokejistů HC VCES Hradec Králové v letním Tipsport cupu bylo to nejméně povedené. Na severu Čech se jim utkání vůbec nevydařilo a podlehli domácímu Chomutovu 5:0. Od vyššího přídělu branek zachránil Východočechy jen dobře chytající Tomáš Alexa. Hradec toho v útočné třetině mnoho nevymyslel a tak si chomutovský brankář Hanuljak v poklidu vychytal čisté konto. Svěřenci trenéra Jiřího Mičky již dva zápasy čekají na vstřelení branky. K prolomení této nelichotivé bilance mají možnost již ve čtvrtek, kdy zajíždějí k přátelskému utkání na led Vrchlabí

Vstup do utkání patřil jednoznačně domácím. Ti se hned nastěhovali před hradeckého brankáře Tomáše Alexu a ten se měl v brance co ohánět. Šance Milana Krafta a Jiřího Charouska ještě zlikvidoval, ale Zdeňka Tauše již byl krátký 1:0. Taušova branka byla vůbec první radostí Severočechů ze vstřelené branky v letošní sezóně. Na konci první desetiminutovky měl Chomutov výhodu první přesilové hry. V ní trestuhodně selhal před Alexou nikým nehlídaný obránce Ťupa. Ve zbytku první třetiny měl hradecký brankář dvakrát dobře postavené tyčky své branky. Na nich skončily pokusy Skořepy a Trochty. V samém závěru třetiny vstřelil Chomutov druhou branku. Střelu Jaroslava Haška dorazil za bezmocného Alexu Michal Jeslínek 2:0. Tento stav svítil na světelné tabuli i po závěrečné siréně první třetiny.

Do druhé třetiny nastoupil Hradec přece jen aktivněji než v úvodu střetnutí, ale k vážnému ohrožení domácího brankáře Hanuljaka. Akcí která by stála za zmínku, byl střelecký pokus Martina Koudelky, který však Hanuljak našel ve své lapačce. Pak se na ledě lehce přiostřilo při potyčce domácí Půlpána s hostujícím Kazdou. V polovině utkání byl vyloučen hradecký Ondřej Březina a Chomutov nabídnuté přesilové hry využil ke vstřelení třetí branky. Na konci učebnicové kombinace byl Martin Mazanec 3:0. Hned v zápětí mohl další branku přidat Mikšovic, ale v koncovce mu scházela přesnost. Hradec se o poznání hůře na ledě pohyboval a tak si musel často pomáhat fauly a hra neměla z jeho strany potřebné tempo. Domácí brankář Hanuljak neměl moc práce, prověřil ho pouze tvrdý pokus Václava Pánka. Závěr druhé třetiny byl již poklidný a stav po čtyřiceti minutách byl 3:0 v prospěch domácích Severočechů.

Do závěrečné třetiny vstoupil opět lépe s chutí hrající Chomutov a okamžitě se nastěhoval do obranné třetiny Východočechů. Tlak domácích navíc umocnilo vyloučení Kazdy a KLH využil druhou přesilovou hru večera. Trochta našel před brankou Zdeňka Skořepu a ten nadvakrát překonal Alexu 4:0. O chvíli později lovil hradecký brankář opět kotouč ze své sítě. To Stanislav Mikšovic zakončil pohlednou kombinaci celé své řady a zvýšil na 5:0. Chomutov i přes vysoké vedení pokračoval v aktivní hře a Alexa musel krýt pokusy Pavlase a Malinského. Na dobře chytajícího Tomáše Alexu si nepřišla největší letní posila Severočechů Milan Kraft. Ten v zápase několikrát zkoušel střelecké štěstí, ale hradecký brankář byl vždy proti. Hradec se sice pokoušel o dosažení alespoň čestného úspěchu, ale většina jeho akcí končila již ve středním pásmu. Utkání se v poklidu dohrávalo, Chomutov potěšil šest stovek jeho fanoušků zaslouženým vítězstvím v poměru 5:0.