so 25.9.2004 | Lukáš Souček

Z Jablonce přijíždí dorost se sedmibrankovým přídělem

I přesto, že byli hradečtí dorostenci v Jablonci lepším týmem, odváží si domů vysokou porážku 7:3. Utkání nevyhrál kvalitnější tým, ale mužstvo, které mělo více štěstí, ale i to k hokeji patří a my musíme doufat, že si mladí hradečtí dorostenci připíší na své konto první dvoubodový zisk v dalším kole s mužstvem Rokycan.

Hradečtí dorostenci odjeli v pátek sehrát už třetí ligové utkání, tentokrát do Jablonce. Zápas začali velmi dobře, protože téměř celou třetinu se drželi v pásmu soupeře. Ten bohužel potrestal jednu z hradeckých chyb a po samostatném nájezdu se dostal do vedení. První třetina končila za stavu 1:0, ale hradečtí v ní měli hodně navrh.

Bohužel ve druhé části hry se povedlo domácím vstřelit druhý gól hned v první minutě a další dva góly přidali po chybách mladých Energetiků. Hostům se dlouho nedařilo vstřelit kontaktní gól.

Ten přišel až ve třetí třetině, kdy Jiří Šimoníček propasíroval puk mezi betony za záda dosud bezchybného gólmana domácích. Jenže jablonečtí bleskově odpověděli, když potrestali další chybu hradeckých. Stav zápasu poté opět korigoval Jiří Šimoníček, tentokrát střelou pod víko a vypadalo to, že by se závěr zápasu mohl zdramatizovat. Hradec musel otevřít hru a všechny síly vrhnout do útoku. Ovšem domácím se zápas opravdu vydařil a proměnili snad všechny své šance. Po potrestání dalších dvou chyb východočechů svítil na ukazateli skóre stav 7:2. Jiří Pišta už jen snížil na 7:3, když si krásně položil gólmana a bekhendovou střelou zakončil k tyči. Zápas hradečtí prohráli nejspíše kvůli své netrpělivosti a hlavně kvůli zbytečným chybám. Skóre ale rozhodně neodpovídá kvalitně zápasu. Jablonečtí měli více štěstí, které hradeckým očividně scházelo a navíc výborného gólmana, jenž vychytal nepřeberné množství střel. Další zápas, tentokrát HC Lev HK vs HC Rokycany se odehraje na hradeckém stadionu už v neděli a doufejme, že Energetici konečně zvítězí.