ne 19.9.2010 | Martin Voltr

Z Komety se mladší dorost vrací s přídělem

Druhý zápas v týdnu na ledě soupeře čekal hradecké mladší dorostence kouče Petra Luštince. Po prohře na Slavii se bohužel ani tentokrát bodově neprosadili a dokonce zůstali jen kousek od inkasované desítky. Utkání bylo zejména z hradecké strany plné vyloučení a v plném počtu se příliš mnoho času nehrálo. Domácí tým šel brzy do dvoubrankového vedení a Hradec se dokázal prosadit až ke konci druhé třetiny, kdy ztrácel už o šest gólů. Kometa přidala ještě tři zásahy a zvítězila 9:1. O reparát se Hradečtí budou snažit příští neděli na domácím ledě proti Mladé Boleslavi.

Kometa se dostala do vedení už ve třetí minutě, když se jí podařilo využít první přesilovou hru zápasu. Obránce Michal Kupčík napřáhl od modré čáry a brankáři jeho střela překvapivě propadla pod ramenem – 1:0. V šesté minutě už vedli domácí o dvě branky. Pavel Jenyš dostal před brankovištěm hodně času a mohl svoji první střelu ještě dorazit k pravé tyči – 2:0. Přes velké množství šancí a vyloučení již do konce první třetiny další branka nepadla.

Ve druhé části se na branku příliš dlouho nečekalo. Znovu u toho byli domácí hráči. Krásnou souhru zakončoval u levé tyče jemným doťuknutím kapitán Adam Zbořil. Nahravačem byl aktivní Pavel Jenyš.

Šanci korigovat skóre dostali hosté z Hradce Králové ve dvacáté šesté minutě, kdy měli výhodu přesilové hry. Osamocený Gančarčík však na Slezáka nevyzrál a chvíli po něm Hercig od modré čáry brněnského brankáře doslova trefil. Slezák musel být rád, když se mu puk odrazil od pravého betonu do bezpečí.

Domácí oslabení přežili a ihned udeřili. Boltvanovu ránu z pravé strany vyrazil Hak mezi kruhy, odkud mu ji zpět do brány vrátil pohotový Adam Kozel - 4:0. Tři minuty před koncem druhé třetiny se třepotal v síti hradecké brány i pátý gól. V přesilové hře čtyři na tři krásně zakombinovali Jenyš s Michalem Kupčíkem a pro druhého jmenovaného už nebylo tvrdým oříškem trefit z levé strany poloodkrytou bránu. Na šestibrankový náskok navýšil v čase 38:16 Patrik Štancl. Tomu stačilo po Zbořilově přihrávce jen trefit prázdnou bránu.

Stále ve druhé třetině se stihli prosadit konečně i hosté. A asi ne moc překvapivě to bylo také v přesilové hře. Po Novákově přihrávce prostřelil Slezáka pod rameno Miloš Zahradník. Po druhé dvacetiminutovce, ve které bylo vyloučeno celkem třináct hráčů, vedla Kometa 6:1.

Zda se Hradci podaří v poslední části skóre korigovat, či nikoliv, se diváci dozvěděli už v její čtvrté minutě. Kometa hrála v klidu a přidala sedmou branku. Pavel Jenyš si zabruslil za obránce Hradce, zpracoval si přihrávku od Krále, která přelétla beky soupeře a následný samostatný únik zakončil střelou do pravé šibenice.

Když se hrálo v plném počtu hráčů na ledě, dostali se ke slovu i Hradečtí. Jenže Klemenc ani Šeps nedokázali prostřelit brankáře Slezáka. Nahráli tak známému přísloví: nedáš – dostaneš. Ve čtrnácté minutě poslední části se z blízkosti prosadil Tadeáš Král, který se trefil přesně k levé tyči. Brankář Hak neměl šanci na jeho střelu zareagovat.

Tečku za utkáním udělal symbolicky kapitán Komety Adam Zbořil, který si v přesilovce najel před brankoviště a bleskurychle uklidil za záda Haka přihrávku Krále zpoza brány. V utkání, které spíše než pohlednou hru nabídlo mraky vyloučených, se nakonec Kometa radovala z jasné výhry a zisku tří bodů.

Karel Beran (HC Kometa Brno):
Na zápas jsme se soustředili, protože jsme v minulém kole po matném výkonu prohráli v Budějovicích. Chtěli jsme se tedy dostat zpět do hry. Rozhodl začátek utkání, kdy jsme vstřelili dvě branky a uklidnili se. Bylo hodně vyloučených a v přesilovkách jsme dávali branky po pěkných, kombinačních akcích. Zbytek zápasu jsme dohrávali v tempu a se všemi hráči ze střídačky.

Petr Luštinec (HC VCES Hradec Králové):
Lidé ze svazu by se neměli zaměřit jen na hokej, ale měli by prozkoumat, jak pískají rozhodčí. Ať se na to někdy někdo přijede podívat. Za stavu 4:0 už s tím jde těžko něco dělat. Nezlobte se na mě, ale nemám, co víc bych k tomu řekl.