so 25.9.2021 | Jakub Ruč, Jan Brůna

Z Moravy se čtyřmi body. Junioři přetlačili brněnskou Kometu

Hradečtí junioři odvezli z moravského tripu celkem čtyři body. První získali v pátek ve Zlíně, další tři v sobotu proti Brnu. Kometa svého soupeře sice dvojnásobně přestřílela, mladí Lvi si však počkali na svoji šanci a v 58. minutě rozhodl gólem ve vlastním oslabení Daniel Šedivý. Čisté konto si připsal Jakub Tichý, a vychytal tak již třetí nulu ze šesti zápasů.

Úvodní část branku nenabídla

První třetina přinesla brzkou přesilovku Komety, když musel na trestnou lavici usednout Naar už po půl minutě hry. Brňanům se sice podařilo zamknout soupeře v obranné třetině, třešničku na dortu v podobě branky ale tlak nepřinesl.

Následovala pasáž, kdy se hra přelévala ze strany na stranu a na gólovou příležitost se čekalo až do dvanácté minuty, kdy Csápay z nadějné pozice v mezikruží trefil jen Tichého. Domácí na konci úvodní periody zahrozili znovu, dokonce se jim podařilo dostat kotouč do sítě, bohužel pro ně až těsně po siréně.

Domácí získali převahu

Ve druhé třetině zařadila Kometa vyšší rychlostní stupeň a pomalu začala Hradecké přehrávat. Z brněnské převahy vzešlo hned několik nadějných příležitostí, ve dvacáté páté minutě krásnou akci Holemého a Jana Sedláčka zlikvidoval skvěle chytající Tichý. Kometě se dařilo vyhrávat i důležitá buly v útočném pásmu. V polovině utkání se po jednom zjevil sám před gólmanem Otava, se šancí ale naložil bídně, když trefil pouze betony dobře postaveného Tichého.

V třicáté páté minutě pak nastala identická situace, na jejímž konci byl tentokrát Meluzín, ale ani tomu se nepodařilo propasírovat kotouč do sítě. Následoval druhý faul Naara a brněnská přesilovka, na kterou domácí určitě nebudou vzpomínat v dobrém. Hned na začátku početní převahy jim totiž do samostatného úniku ujel Šedivý, jenž po krásném bekhendovém blafáku trefil jen brankovou konstrukci. Zanedlouho následovala další šance hostí, kterou měl Michal Beneš. Kometě tak přesilovka protekla mezi prsty, aniž by se jí podařilo ohrozit hradeckou svatyni. Tři minuty před koncem třetiny zkoušel z pravého kruhu vypálit na bližší tyč Fajmon, brankáře hostů ale nenachytal.

Šedivý rozhodl v oslabení

Do třetí třetiny se tak vstupovalo za bezbrankového stavu. Kometa ale nebyla přehnaně opatrná a na hráčích bylo znát, že chtěli tři body. Už po dvou minutách od úvodního vhazování nebezpečně pálil z mezikruží Šalé, jehož dělovka zasáhla Tichého do masky. Očividně ho to však nerozhodilo a následující dva pokusy Ivo Sedláčka s přehledem schoval do své lapačky. Zanedlouho musel vytáhnout to nejlepší ze svého repertoáru i Schnattinger, který si poradil s únikem Idžana.

Jinak ale první polovinu posledního dějství ovládla Kometa, která měla několik šancí, žádná z nich však nebyla natolik nebezpečná, aby hradecký gólman kapituloval. Klíčová situace se začala rodit v padesáté sedmé minutě, kdy začala další brněnská přesilovka, ve které se opakovala situace ze druhé třetiny. Brněnské obraně ujel Daniel Šedivý, tváří v tvář Schnattingerovi zachoval chladnou hlavu a vstřelil první branku utkání. Kometa ještě minutu před koncem odvolala Schnattingera a zkoušela vyrovnat v šesti. To se však nepodařilo, a Hradec si tak domů odvezl těsnou výhru 1:0.

Bylo to kruté, tohle jsme si bohužel nezasloužili. Hra měla vysoké parametry ve všech směrech, nás bohužel zradilo zakončení. O to víc bolí gól, který jsme dostali po takové situaci a dobrém výkonu.