so 5.3.2011 | Lucie Mužíková, Lukáš Souček

Z Plzně starší dorostenci body nepřivezli

V sobotu odpoledne se hradečtí mladíci představili na ledě Plzně, ale ani v odvetném utkání nedokázali s tímto soupeřem bodovat. První branka zápasu přišla až v druhé polovině utkání, kdy se domácí celek dostal do vedení. Dvě třetiny byl Hradec Plzni důstojným soupeřem. Ve třetím dějství ale hostům došli síly, Plzeň v samotném závěru utkání přidala ještě dvě branky a nakonec zvítězila 3:0.

V úvodu duelu si hosté zahráli přesilovou hru, když mladý Tichý usedl na trestnou lavici za hákování. Indiáni se v pohodě ubránili, ale Hradec se dostal do tempa a patřily mu první minuty. V páté minutě prověřil Polívkovu pozornost Frk, o minutu později pak Ondřej Vlček, jehož střela se odrazem od zadního mantinelu vrátila zpátky do brankoviště. Plzeňský brankář pak obratně celou situaci uhasil. V polovině první třetiny se do pěkné šance ještě propracoval Půlpán, ale také úspěch neslavil.

V jedenácté minutě opět nabídla domácí Plzeň soupeři přesilovku, Houfek se provinil sekáním. Jenže Hradec se s početní převahou dobře nepopasoval a Plzeň se ubránila. Ve čtrnácté minutě o sobě dali hlasitě vědět domácí, kapitán Pejchar vyslal pěknou střelu z levého křídla. Dvě minuty před sirénou vypálil Kováč a jeho střelu ještě doklepával Dostálek. Plzeňská tvrz odolala. Z protiútoku zahrozil Pour, který byl tváří v tvář Dohnalovi, ale z jeho nadějné šance nezbylo nic, navíc hra byla vykázána do středního pásma po postavení útočícího hráče v brankovišti.

Začátek druhé části se nesl v duchu dohrávané přesilovky domácích. Jenže ani modrobílým početní převaha nevyšla podle představ. To samé se dá říct i o další hradecké přesilovce, a tak nadále hráli prim oba brankáři. Jako první kapituloval ten hostující. David Tolar dobře vypálil z pravého kruhu, jeho střela se ale pomalu kutálela po odrazu od tyčky ven z brankoviště. Do kritického prostoru se ale důrazně natlačil Michal Pour a doklepl puk do nehlídané části branky. Vyrovnat mohli hosté znovu ve své přesilovce, to se provinil hákováním domácí útočník Mašek. Jenže obě střely od modré čáry, které vyslali Červený a Pilař, kontroloval bezpečně Polívka.

Poslední dvacetiminutovka byla jasně v režii domácích. Po čtyřech minutách se před Dohnalem zjevil Pitel, ale neuspěl. K odraženému kotouči se pak dostal Faschingbauer, bekhendem však přestřelil. Velký tlak domácích barev pokračoval. Kapitán Pejchar si najel sám před gólmana, ten se blýskl výborným zákrokem lapačkou. V 53. minutě dorážel mladý Kopta na hranici brankoviště, Dohnal sklepl své betony včas. Hosté se po třinácti minutách drtivého tlaku oklepali a vyslali dopředu své útočící vlaštovky. Frk vyslal od mantinelu ještě naprosto neškodnou střelu, kterou si ztuhlý Polívka v poklidu pohlídal. Bartoňova střela, kterou vyslal hned po vyhraném buly, sice byla překvapivá, ale skončila bezpečně v brankářově náruči.

Čtyři minuty před sirénou pálil v dobré pozici mezi kruhy Mašek, avšak jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Hosté se pokusili hrou bez brankáře alespoň navodit zdání tlaku, ale Plzeňští definitivně rozhodli. Dalekonosnou střelou možná ještě z vlastní poloviny vrátil gólmana hostů do klece Martin Pašek. Dohnal se sice postavil zpět na své místo, avšak brzičko inkasoval znovu, tentokrát z hokejky Ondřeje Kopty.

Jakub Dohnal 60 36 2 34 94,44 0 0

Miloš Říha (trenér HC VCES Hradec Králové)
V prvních dvou třetinách jsme dokázali hrát vyrovnanou hru. Bohužel místo abychom některou z šancí dotáhli do koncovky, tak jsme vlastní chybou nabídli soupeři velmi laciný gól, což se ukázalo být rozhodující. Ve třetí třetiny už nám došly síly, od včera onemocněli další hráči a někteří odstoupili v průběhu zápasu. Šanci už jsme si nevytvořili i přesto, že jsme hráli power play a naopak inkasovali dvě branky v úplném závěru. Celkově přes výsledky musím za tento víkend hráče pochválit. Teď se musíme dát dopořádku zdravotně, aby jsme se kvalitně připravili na play-off, které se rychle blíží.