so 10.2.2007 | Michal Martoch, Daniel Višňák

Z Třebíče vezou Energetici dva body!

Hradečtí hokejisté v sobotu cestovali do Třebíče, kde je čekal zápas proti velmi houževnatému mužstvu, které v domácím prostředí porazilo třeba Mladou Boleslav a nebo Ústí nad Labem. Už od prvních minut byli třebíčští aktivnější, Energetici odolávali zejména díky výtečnému Hylákovi. Toho překonal až v 19. minutě Gulaš a Třebíč šla do vedení. Východočechům se podařilo vyrovnat Romanem Vondráčkem v polovině utkání. V jeho dalším průběhu měli ale výrazně blíže k vítězné brance znovu domácí, ale výtečný Alexandr Hylák už do navršení šedesáté minuty neinkasoval a výtečně si vedl i v nájezdech. V nich nakonec hosté získali druhý bod díky Martinu Koudelkovi.

Do první vážnější šance v utkání se dostal Látal, když po zajímavém odrazu puku od zadního mantinelu zůstal osamocen před Hylákem v brance hostí. Jeho pokus i dorážku Dolníčka hostující brankář kryl. Ve třetí minutě tečoval Dolníček Ščerbanovu střelu od modré, Hylákovi však příliš mnoho starostí nepřidělal. Na konci téže minuty vystřelil od modrého hostující Mocek, Růžičku v brance domácích však ohrozit nemohl. Naopak ho o trochu více postrašil Petr Haluza, když objel jeho branku. Jedinou vážnější šanci z přesilové hry hostů – střelu Patrika Finka – Martin Růžička vyrazil. Po vyloučení hostujícího Šinágla se při hře 4 na 4 se pokusil překvapit Hyláka střelou z otočky po přihrávce Balána, který vybojoval puk za brankou, Roman Pšurný, branku však netrefil. Minul i o několik chvil později po střele z mezikruží. V šestnácté minutě předal Gulaš ve středním pásmu puk Dolníčkovi, ten mířil mezi nohy, Hylák byl však připraven. O minutu později poslal rozhodčí do oslabení domácí, nebezpečně si od modré sjel Hendrich, jeho brankovou příležitost však Růžička zneškodnil. Po vyloučení hostujícího Pazdery udeřili poprvé domácí. Marek Laš vystřelil z mezikruží, Hylákem vyražený puk doklepl z úhlu Milan Gulaš do branky – ležící Hylák se už nestačil postavit a pouze přihlížel. Gulaš tak otevřel brankový účet utkání – 1:0. O chvíli později zkoušel překvapit Hyláka z úhlu Zahradník, hostující brankář však změnu skóre nepřipustil. První třetina tak skončila 1:0 pro domácí. Šrámem však bylo zranění Handlovského, který bolestivě odkulhal z ledové plochy.

Vyrovnat mohl na začátku druhé třetiny Koudelka po křižné nahrávce Finka, nezakončil však přesně. Na druhé straně přestřelil Ščerban a z ostrého úhlu nadělal velké problémy Hylákavi Balán. V šesté minutě mohl zvýšit náskok domácích Zdeněk Kubica, když ujel hostující obraně, tváří v tvář Hylákovi však přestřelil. Do podobné šance se dostával i Roubík na straně druhé, byl však podražen. Toužimského pokus od modré při přesilovce bezpečně kryl Růžička. V deváté minutě zůstal ležet po drobném háčku domácí hráč, rozhodčí však nechal pokračovat ve hře a přihlížel Koudelkově přihrávce Vondráčkovi, který střelou pod vyrážečku Růžičky vyrovnal – 1:1. Prosadit se mohl i Macháček od modré, tečovaná střela však mířila nad. Při tlaku v útočné třetině křižně přihrával Zahradník, nikoho však nenašel. Poté zneškodnil Růžička pokusy Šinágla i Mocka. Stoprocentní šanci spálil i Fořt, když při brejkové situaci dva na jednoho netrefil odkrytou branku domácích. Před koncem třetiny se mohl prosadit Laš, bekhendovou střelu však Hylák kryl. Když pak zneškodnil i tečovanou střelu a Roman Pšurný branku netrefil, byl stav po dvou třetinách vyrovnaný – 1:1.

Hned na úvod třetí třetiny si připsal těžký zákrok Hylák, když ho prověřil Vomela. Roman Pšurný vyražený puk neusměrnil mezi tři tyče a přestřelil. Po dvou vyloučeních hostujících hráčů roztočila Horácká Slavia kolotoč. Červenobílí rozpoutali před Hylákem doslova peklo. Střelu od modré elegantně tečoval Dolníček, Hylák však teč i následnou dorážku se štěstím kryl. Ukázkově do lapačky pak chytil střelu Ščerbana. Těsně vedle mířil Vomela od modré. Po elegantní kličce přešel do útočného pásma Zahradník, přihrál před branku Látalovi, ten však z metru přestřelil. Hylák poté zneškodnil střelu Balána. Chvíli po něm těsně minul branku Laš. Hosté byli úvodních sedm minut třetí třetiny pod drtivým tlakem červenobílých, branka však nepadla. S ojedinělou střelou hostujících si Růžička poradil, i když ji neviděl. Když se opět dostali hostující hráči do tří, nepřipustili takový zmatek jako v předchozím oslabení a bezpečně se ubránili. Jedinou střelu domácích, kterou vyslal Ščerban, Hylák kryl. Třetí třetina i nadále nabízela krásný hokej extraligové úrovně. Milan Gulaš se elegantně proháčkoval až před Hyláka, na něm však ztroskotal.

Ve třetí třetině Horácká Slavia svého soupeře jednoznačně přehrávala, chyběla tomu však vstřelená branka. Na řadu tak přišlo prodloužení.

V něm se spíše bránilo, Mocek mířil nad, domácí Ščerban pak vedle. Rozhodnout mohl Roubík, který si najel na střed, Růžička však vyrazil nad. Chvíli před koncem mohl skórovat Dolníček, který tečoval Šefčíkovu střelu, Hylákova branka však už zůstala zakletá.

O osudu utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jako první se rozjel hostující Roubík jeho bekhendový blafák však Růžička výtečně kryl. Na druhé straně neměl střelou mířenou mezi nohy naději Ščerban. První nájezd proměnil s přehledem Roman Vondráček, když po forhendové kličce nedal Růžičkovi šanci. Uspěl však i David Dolníček, když střelou k pravé tyči prostřelil Hyláka. Růžička poté vychytal Šinágla, Roman Pšurný pod padajícím Hylákem těsně minul. Ve čtvrté sérii zneškodnil Hylák do lapačky střelu Gulaše, Růžička pak zneškodnil nájezd Fořta. Neuspěl ani Zahradník, bekhendovou kličku mu Hylák kryl. Po druhé se rozjel i Vondráček, opět překonal Růžičku – tentokráte po bekhendové kličce – puk mu však sjel těsně před prázdnou brankou z čepele. Rozhodnout tak nakonec musela šestá série. Dolníček přestřelil a Martin Koudelka přesnou střelou rozhodl o exportu druhého bodu do Hradce Králové.