út 14.11.2023 | Natálie Poláčková, Šimon Zemánek

Z Vysočiny bez bodu. Dorostenci prohráli s Jihlavou těsně 2:3

Svěřenci Jiřího Janouška mladšího po reprezentační pauze nezachytili úvodní třetinu duelu, prohráli ji 0:2. Ve druhém dějství snížil po kličce do bekhendu Ondřej Páleník, a zkraje závěrečné periody, zásluhou aktivního napadání, srovnal Jaroslav Vondruška. Dukla si ale brzy vzala vedení zpět a už jej nepustila. Mladí Lvi se mohou vrátit na vítěznou vlnu už tento čtvrtek, doma od tří hodin hostí Kometu.

Utkání započalo nařízeným trestným střílením po faulu jednoho z jihlavských hráčů. Na straně Hradce se ho ujal obránce Karel Studnický, jenž se pokoušel zakončit mezi betony, Ondřej Štěbeták je však stihl zavřít a puk nepřešel brankovou čáru. Následně to byl právě Mountfield, kdo byl aktivnější a měl více střel. I přes to se ale do vedení dostala jako první Jihlava. Po vyhraném buly poslal Radek Nejedlý puk před bránu, odkud přesně zakončil Henryk Grabowski. Hradečtí hráči dostali šanci na srovnání po vyloučení Kytky, ale ani jednomu z nich se nepovedlo dostat ke střele na branku.

Naopak Dukla nevyužitou početní výhodu soupeře potrestala. Do úniku se dostal Šimon Katolický, nejproduktivnější hráč domácích neměl problém zakončit střelou do horního růžku Petříkovy klece – 2:0. Ve většině druhého dějství tempo hry upadávalo, když už se naskytla nějaká možnost, tak si oba brankáři poradili. Pak ale ve 36. minutě udeřili hosté, Ondřej Páleník dostal nahrávku na kruh. Odtud si dobruslil až těsně ke Štěbetákovi a bekhendem mu poslal puk mezi betony až do sítě. Třetinu zakončila menší potyčka Dominika Holase s Tobiášem Vítkem, za tu oba hráči vyfasovali dvě minuty.

Zpočátku poslední periody se podařilo vyrovnat Jaroslavu Vondruškovi, jenž při vysokém napadání vypíchl soupeři puk z hokejky, a právě z ní se puk odrazil za Štěbetákova záda. Ten tak zůstal více než překvapený – 2:2. Netrvalo dlouho a Dukla si vzala své vedení zpět. Útočník Dominik Koníř u modré zpracoval přihrávku z rohu kluziště a vypálil, povedlo se mu trefit mezeru mezi betony Petříka. Hosté mohli srovnat po vyloučení Grabowského, jenže se nedostali do větší akce. Také Dukla si ještě vyzkoušela přesilovku, ani ona ji nevyužila. Více už duel nenabídl, celek z Vysočiny tak zvítězil 3:2.

Vojtěch Petřík 59 29 3 26 89,66 0 0

Myslím si, že jsme měli pomalejší rozjezd. První třetina určitě nebyla podle mých představ, ale shodou okolností jsme ji vyhráli 2:0. Pak si myslím, že ve druhé části se naše hra zlepšila, jenže jsme udělali hrubou chybu a byli jsme za ni potrestáni. Ve třetí třetině jsme dali šťastný gól, kluci svojí bojovností a dobrým pohybem zvládli výhru udržet.