so 15.10.2022 | Jan Brůna

Z klidného derby bod. Junioři ztratili vedení a padli v nastavení

Dlouho to vypadalo na tři body, nakonec je z toho jen jeden. Hradečtí junioři v atypickém derby bez větších emocí vedli po druhé třetině 2:1, jenže největší rival Lvů duel díky nájezdu a přesnému zásahu v nastavení otočil a odvezl dva body. Mountfield bodoval po jednozápasové pauze, v součtu už ale padl pošesté v řadě.

Dva góly při hře 4 na 4, Hradec neudržel vedení

Jak se na derby patří, začalo se pořádně zostra. Nejprve se před Jana Kasala dostal pardubický útok, následně na druhé straně zahrozili domácí. A když na trestnou lavici usedl jeden hokejista z obou týmů, hrálo se 4 na 4. To nejdříve svědčilo Lvům; Michal Beneš našel od hrazení přesným pasem Matěje Beneše, který se zorientoval a z mezikruží zakončil k tyči – 1:0. Hradečtí si ale vedení užili jen 30 vteřin, poté schovanou střelou za kruhem srovnal na 1:1 Dominik Pavlata.

Zápas pokračoval v dobrém tempu, na puku se více držel Mountfield, ale Dynamo hrozilo před brankou. Za hosty mohl přidat druhý zásah Pavlata, na domácí straně zase střílel nebezpečně David Brožek po nahrávce aktivního Lukáše Krále. A když už to vypadalo, že se v první části nic dalšího nestane, ujížděl v posledních sekundách na Kasala osamocený forvard a jen se štěstím pro Lvy netrefil.

Třetina plná nepřesností skončila bez branek

Mountfield na startu prostřední periody na nic nečekal a Jan Boukal ihned prověřil Lukáše Matěchu. Hostující gólman už však nestačil na bekhendový blafák Petra Moravce mezi betony a domácí šli po brejku do vedení 2:1. Vyrovnaný trend se přenesl z úvodního dějství a na příležitost Adama Palečka reagoval zajímavou střelou Král.

Největší šanci zbytku třetiny si připravil Jan Vencl, jenž kličkou odmítl obránce, svojí střelou ovšem trefil pouze Matěchu. Závěr dvacetiminutovky zvládl lépe Hradec a stejně jako v první části Dynamo mohl i on udeřit tři vteřiny před koncem. Konkrétně Michal Beneš, jenže jeho dorážka se neujala, a tak se v derby bez potyček šlo do kabin lépe Lvům.

Dynamo srovnalo a vynutilo si prodloužení

Tempo zkraje poslední třetiny diktoval hlavně Hradec, na pozorného Matěchu si ale nepřišel. Místo toho se nechali vyloučit Pardubičtí, vadit jim to však nemuselo, jelikož při vlastním oslabení ujel Dominik Pavlata a pískal se nájezd. Faulovaný hráč se trestného střílení ujal a střelou k tyči překonal Kasala – 2:2.

Odpovědět mohl Michal Beneš, jeho projektil pardubický strážce svatyně vyrazil. A skoro jistý gól měl na holi Matěj Novotný, který po skvělém průniku Jaroslava Práška střílel do odkryté klece a trefil pouze Matěchu. Jelikož rozhodující branka nepadla, šlo se po krátké pauze do prodloužení.

Reprezentant Štetka rozsekl derby

Během nastavení operovali s pukem prakticky jen plejeři Dynama a udeřit mohl Jakub Koudelka, jenž ujel hradecké obraně. Následně šli hosté do čtyř, a i když Lvi nejen díky Kasalovi v bráně dlouho odolávali, na pokus Pavola Štetky nestačili. Reprezentant vymetl z kruhu přesně růžek svatyně a přiřkl svému mužstvu bonusový bod. Značnou měrou se na výhře Pardubic podílel Pavlata (2+1), zato Mountfield padl již pošesté za sebou a je předposlední.