ne 30.11.2014 | Přemysl Ježek, Jan Vavřina

Z prohry ve Vsetíně se junioři oklepali. Porazili Havířov 5:1

V pátek hradecká juniorka poprvé v sezóně okusila hořkost porážky a chtěla na ní co nejdříve nechat zapomenout povedeným výkonem. A to se povedlo přesně podle plánu. Utkání s Havířovem od začátku kontrolovala, průběžně střílela branky, až po konečném hvizdu svítil na světelné tabuli výsledek 5:1. Mountfield tak odčinil páteční porážku a snad i napočal novou vítěznou sérii.

Mountfield vstoupil do zápasu s velkou chutí

Hradečtí vstoupili do zápasu velice svižně, od první minuty přehrávali svého soupeře a ten se jen sporadicky dostával do šancí. Tato úvodní převaha vyvrcholila i ve vedoucí branku zápasu, o kterou se postaral René Piegl. Toho v gólové akci našel parádní křižnou přihrávkou Petr Dudák. Střelec branky se ve vyložené šanci nemýlil, a tak se mohl Mountfield poprvé radovat – 1:0. O necelou minutu později mohlo být v Hradci Králové ještě veseleji. Jiří Uhlík ale po samostatném úniku trefil pouze tyč.

Hradec i v další části zápasu určoval tempo hry a nepouštěl svého soupeře takřka do ničeho. Havířov se zmáhal pouze na jednoduchou přímočarou kombinaci, která ale povětšinou končila nepřesným finálním řešením.

Soustavný tlak hradeckých hokejistů vyústil i v zaslouženou druhou branku. O tu se postaral Radek Pilař, který využil svého velkého důrazu v brankovišti a po střele Jiřího Uhlíka procpal kotouč za brankovou čáru – 2:0 V závěru prvního dějství ještě mohl náskok na světelné tabuli navýšit David Gančarčík, jeho táhlá střela si však cestu za záda Josefa Tušnera nenašla. Výsledek prvního dějství tak zdaleka nevystihoval herní převahu východočeského celku.

Havířov vstřelená branka nakopla

Jestli se Hradci povedl vstup do první třetiny, tak si rozhodně nemohl stěžovat ani v té druhé. Již v čase 21:17 se totiž Mountfield radoval potřetí. Skálovu střelu od modré čáry ještě hostující brankář Turšner vykryl, ale na dorážku v podání Patrika Miškáře už byl krátký. Ke smůle hostujícího celku mu kotouč prakticky nahrál před poloodkrytou klec – 3:0. Vše se v tento moment zdálo být jasné a rozhodnuté, nebylo to ale tak.

Havířov totiž v čase 22:44 přišel s překvapivou snižující brankou. Tu vstřelil Robin Regoš, jehož projektil od modré čáry zapadl přesně k levé tyči Ašenbrennerovy branky – 3:1. Tím se obrázek hry výrazně změnil. Havířov začal napadat hlouběji v obranném pásmu Hradce a začaly vznikat další šance slezského celku. Mountfield naštěstí veškeré útočné snahy včas pokrýval.

Největší šance havířovských hokejistů tak přišla v čase 31:18. To byl ve vyložené šanci před Ašenbrennerem faulován havířovský útočník a rozhodčí nařídil trestné střílení. Jaroslaw Sap ovšem s bekhendovou kličkou nenaložil nejlépe a domácí brankář tak svůj tým podržel. Zajímavý moment pak nastal až těsně před druhou sirénou. Hostující trenér nesouhlasil s výroky sudích, byl vykázán mimo střídačky, ale příliš se mu nechtělo. A tak nervózní situaci musela řešit až pořadatelská služba. Hostující hráčská lavice inkasovala trest ve hře.

Dvě branky Kratochvíly pojistily výhru

Poslední perioda zápasu byla zahájena pětiminutovou přesilovkou Mountfieldu. Ta však ani přes velký tlak domácích gólem neskončila. Šance se tak začaly hromadit až po skončení početní výhody. Nejprve se ve slibné příležitosti ocitl Radek Pilař a posléze Vlastimil Šeda trefil z úhlu tyč.

Střeleckou "smůlu" tak Hradečtí prolomili až v čase 47:10. Po parádní individuální akci se prosadil Patrik Kratochvíla, který vyškolil hned několik havířovských obránců a svůj samostatný únik zakončil střelou pod beton Tušnera – 4:1.

Poslední střelec hradeckého Mountfieldu si svou radost zopakoval šest minut před koncem střetnutí. Patrik Kratochvíla si najel do útočného pásma, odstavil si jednoho z obránců a se štěstím kotouč procedil za záda havířovského Tušnera – 5:1.

Zbytek utkání se již odehrával s jednoznačnou převahou domácích, kteří po zásluze berou z utkání plný bodový zisk. Utkání mělo v celkovém měřítku náboj i důraz, a tak se přítomní diváci bezpochyby bavili.