ne 30.8.2015 | Lenka Jonešová, Jan Vavřina

Zahajovací den se sladkou tečkou. Hradec porazil Straubing 4:1

Stejně jako před sezónou 2014/15, i před tou letošní si Hradec Králové odbyl domácí generálku na ligu proti německému Straubingu. A že mu Východočeši měli co oplácet. Vždyť s ním před rokem prohráli 3:5, v pátek neudrželi nadějné vedení a padli 2:3 po nájezdech. Tentokrát bylo vše jinak – první třetina ještě gól nepřinesla, ale v následujících minutách, které nabídly velmi atraktivní podívanou, byl Hradec jednoznačně lepším týmem, což stvrdil čtyřmi góly. Ještě jeden přípravný zápas ve Znojmě a Tipsport extraliga může začít!

Hradečtí v pátečním přípravném duelu proti Straubingu i přes dobře rozehrané utkání podlehli německému celku 3:2 po samostatných nájezdech. V nedělním utkání na domácím ledě měli možnost odvety.

V úvodní třetině se skóre neměnilo

Utkání na ledě FORTUNA arény začalo svižně, již v úvodní minutě Strahlmeierovi pořádně zavařila hradecká první formace, gólman hostí však zůstal nepřekonán. Pořádně se na druhé straně musel protáhnout i Kacetl, na nějž mířil Hinterstocker. Ani hradecký muž v masce však kotouč za svá záda nepustil.

Německý celek hýřil aktivitou, po chybě Pilaře v obraně to předvedl Stefan Loibl, jehož šanci si Kacetl pohlídal. Po nepříliš záživné pasáži se Mountfield dočkal první přesilové hry, ta se mu ale, i přes několik slibných šancí, zužitkovat nepovedla a pokračovalo se tak za nezměněného stavu.

Přesilovou hru, a dokonce tu dvojnásobnou, si v zápětí vybojoval také Straubing. A Ondřeji Kacetlovi bylo pořádné horko. Nejprve kapitán O´Connor orazítkoval břevno a poté překonal gólmana domácích Tobias Wörle, jehož gól ale nebyl uznán pro vysokou hůl. První dvacetiminutovka tak skončila bez branek – 0:0.

Dva góly v síti Straubingu a nepříčetný O´Connor

I ve druhé třetině o sobě dali hráči rychle vědět. Edwards prověřil Kacetla, ten jeho střelu dokázal vykrýt betonem. Ani Strahlmeier dlouho nezůstal bez připsaného zákroku. Z levého kruhu se ho pokusil překvapit Kudrna, německý brankář ale jeho střelu vytěsnil. Krásnou akci předvedl hradecký kapitán, když si vymíchal Strahlmeiera, ani on ale neuspěl.

Při další akci už byl ale hradecký tým úspěšný, Tomáš Knotek střelou pod břevno otevřel skóre utkání – 1:0. A člen první formace byl i u další akce, když vyslal dělovku na Strahlmeiera, která jen o milimetry minula Kacetlovu svatyni. Brilantní akci vzápětí předvedl Brian Ihnačák, když po sólové akci překonal dezorientovaného Strahlmeiera – 2:0.

Hradečtí byli na koni, stačilo pár minut a diváci bouřili po ideálním Ihnačákově pasu na Rudolfa Červeného potřetí – 3:0. To už bylo na celek s několika Kanaďany na soupisce příliš. Kapitán O’Connor nesmyslně poslal k zemi Stanislava Dietze a zasypal ho pěstmi, za což si vysloužil trest do konce utkání.

Hradečtí svůj náskok nepustili, Straubing porazili 4:1

Ani ve třetí třetině nebyla nuda. Hned v druhé minutě orazítkoval břevno Strahlmeierovy branky Rastislav Dej. Vzápětí ho po přihrávce od Červeného následoval hradecký mladíček Pavlík, jehož střelu si Strahlmeier pokryl.

Na druhé straně se pořádně zapotil Kacetl, když se ocitl tváří v tvář Stevenovi Zaleskimu, gólman Mountfieldu byl ale úspěšný. Tygři ze Straubingu dostali další možnost dvojnásobné přesilové hry, ta se mu ale příliš nevydařila a ke kotouči se opět dostali Hradečtí.

Výbornou práci odvedl Dej, který jen přiťukl kotouč na Bedřicha Köhlera, jenž se štěstím dopravil černou pryž za Strahlmeiera – 4:0. Perfektním zákrokem se poté blýskl Strahlmeier, jenž zmařil Červeného šanci. I Straubing se ale dočkal gólu. Connor James obehrál Kacetla a bekhendovou střelou upravil skóre na konečných 4:1.

Peter Draisaitl (Mountfield HK):
Potřebovali jsme dvacet minut, než jsme pořádně našli nohy. Do té doby jsme nebruslili a spoléhali se na Kacetla, který nás podržel. Díky tomu jsme mohli být s výsledkem po dvaceti minutách spokojeni. Potom jsme začli bruslit, lépe hrát, takže už byl z naší strany k vidění lepší hokej. Je vždycky škoda, když dostaneme gól, ale lepší teď než potom v lize. Máme ještě hodně věcí, které musíme zlepšit. Každý tým potřebuje přípravu, ale 11. září začíná všechno od nuly. S tou tvrdou hrou, kterou Straubing předvedl, musíme počítat. Když se prohrává, tak na nás bude soupeř něco zkoušet, to by nás ale nemělo překvapit.

Larry Mitchell (Straubing Tigers):
Byl to hodně těžký zápas, nehrálo se moc v pěti. Rozhodčí pískali zbytečně úzkostlivě. Hradec měl lepší speciální týmy a dokázal využít přesilovku, zatímco my ne, a vítězství si zasloužil. Ale je to složité, když pořád hrajete v oslabení a potom se po hodně sporném zákroku zraní váš nejlepší hráč. Musel odejít do šatny se zraněním kolene, které mu může i ukončit sezónu. Můžu vám garantovat, že kdybychom to udělali my, dostali bychom pětiminutový trest. Náš tým to dost zasáhlo, ale to není výmluva, měli jsme se dát dohromady. Jakmile jsme potom ve třetí třetině zase hráli pět na pět, vytvořili jsme si pár šancí. Ale naše přesilovky byly dneska příliš pasivní.