pá 21.11.2008 | Lukáš Souček

Zápas dorostu s Plzní rozhodlo prvních deset minut

Hradeckému dorostu se vstup do pátečního utkání vůbec nevydařil. Již v desáté minutě Hradečtí prohrávali po vlastních individuálních chybách o tři branky a takové manko se soupeřem jako je Plzeň dohání velmi těžko. Přesto to Východočeši zkusili. Ve zbývajících dvou třetinách soupeře potrápili a vytvořili si i slušné šance. Dvě z nich dokonce skončily gólem, ale hlavní rozhodčí první neuznal kvůli postavení hráče v brankovišti a druhý kvůli hře vysokou holí. Ve 34. minutě hosté zvýšili na 4:0 a Hradec už skóre stačil jen upravit na konečných 1:4. Jediný gól domácího celku vsítil Aleš Půlpán.

Plzeňští neponechali nic náhodě a začali tvrdit roli favorita již od začátku zápasu. Domácí dali hostům na ledě příliš prostoru, ale především svému soupeři nabídli po vlastních individuálních chybách vyložené šance. Tu první proměnil v čase 5:13 Petr Vizinger, když si položil hradeckého brankáře Pavelku a otevřel skóre zápasu. O minutu a půl později se kotouč dostal k Jakubu Culkovi. Ten překonal Pavelku podruhé. Čas 9:19. Do třetice všeho dobrého pro Plzeň - Radek Hájek vystihl rozehrávku hradecké obrany a upravil skóre na 0:3. Až v polovině třetiny se podařilo domácímu celku hru stabilizovat. Hradec se pokoušel alespoň o jeden gól, který by mohl v dalším průběhu zápasu hodně znamenat. Ovšem nestalo se tak. Plzeň vedla po dvaceti minutách o tři branky.

Hned v úvodu druhého dějství se dostal do slibné střelecké pozice Milan Valášek, ale narazil na Tomáše Krále, který jeho střelu vyrazil na zadní mantinel. O několik okamžiků později dostal Hradec výhodu dvojnásobné přesilové hry, která trvala déle než minutu. Hosté se ale dokázali ubránit. Zajímavá situace byla k vidění v čase 30:10. Milan Valášek se natlačil přes dva plzeňské obránce před Krále, který efektivně zasáhl lapačkou. Kotouč však neudržel ve chvíli, kdy se všichni tři hráči zastavili právě o jeho betony. Plzeňský brankář přepadl dozadu a kotouč si tak hodil do vlastní brány. Hlavní rozhodčí však branku neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Přesně o tři minuty později udeřila znova Plzeň. Ve vlastním oslabení se ujal kotouče Tomáš Pacanda a rozjásal svůj tým v pátečním utkání počtvrté.

Hosté už ve třetím dějství nikam hnát nemuseli. Spokojeně hlídali dostačující náskok a čelili hradeckým výpadům. Jeden takový předvedl ve 48. minutě Jakub Novák, když ostře zabrzdil před brankářem Králem. Následně vznikla mela, která si vyžádala vyloučení právě hradeckého útočníka, plzeňského brankáře a dalšího obránce z řad Plzně. V následné přesilové hře se Hradec dočkal druhé branky. Ta se ovšem do zápisu z utkání znovu nijak nepromítla. Hlavní rozhodčí Úlehla jasným gestem označil teč hradeckého hráče za nedovolenou a posoudil ji jako hru vysokou holí. Hradečtí se v samotném závěru přece jen dočkali alespoň čestného úspěchu. Marek Červený vyslal přesným pasem do brejku Aleše Půlpána, který svůj únik zakončil střelou k pravé tyči plzeňské brány.