po 19.2.2024 | Daniel Fekets, Tomáš Prodělal

Zase ta koncovka. Junioři přes solidní výkon podlehli Moře 2:6

Hradečtí vstoupili do duelu dobře, když se díky Ondřeji Zámečníkovi dostali do vedení už za 19 vteřin. Olomouc posléze otočila, Lvi však reagovali prostřednictvím Matěje Beneše. A pak to přišlo. Ve druhé periodě Východočeši svého soupeře mačkali, přitom ale zahodili několik velkých šancí, naopak Mora, která byla na soupeřově půlce sotva pětkrát, se prosadila dvakrát. Podobný scénář se opakoval i ve třetí části a výsledkem bylo pro Mountfield nelichotivé skóre 2:6. Junioři mají tak před klíčovými mači o čem přemýšlet.

Lepší vstup do utkání měl Hradec Králové, který se ujal vedení už po devatenácti vteřinách. Před Frgálovou klecí byl dostatečně důrazný Ondřej Zámečník a otevřel skóre – 0:1. Ve 3. minutě ale bylo srovnáno. Michal Tomeček vybojoval kotouč, rychle se otočil a svižnou střelou překonal hostujícího gólmana – 1:1. Další branku kohoutů měl na svědomí Lukáš Bošek, jemuž v přesilové hře perfektně nabil na levý kruh spoluhráč Burkov – 2:1. Gólová první třetina ale pokračovala. V 15. minutě proměnil trestné střílení Matěj Beneš a následně Mora nevyužila tři velké šance - 2:2.

Zkraje druhého dějství tečoval Novotný touš do protipohybu Frgála, olomoucký brankář ale zareagoval. Následně Hanáci přečkali další oslabení a v čase 28:06 mohli jít znovu do vedení. Koudelný připravil kotouč pro Lukáše Boška, který v přečíslení dvou na jednoho vzal zakončení na sebe a brankáře Tučka propálil střelou mezi betony – 3:2. Už se zdálo, že Hradec srovná, ale Frgál hned dvakrát za sebou v 36. minutě vytáhl snové zákroky. Těsně před pauzou tak vedení domácích navýšil ze samostatného úniku Michal Tomeček - 4:2.

Druhý gól z početní výhody dali kohouti ve třetí třetině. Burkov hledal přihrávkou spoluhráče, ale puk se odrazil na hůl Smýkala, jenž u zadní tyče našel zcela volného Jakuba Belana - 5:2. Uběhlo jen pár dalších vteřin a Lukáš Bošek zkompletoval hattrick, když si poradil v samostatném úniku – 6:2. V závěru se už hrálo bez větších šancí, Olomouc si jasné vítězství 6:2 pohlídala. Lvi za poslední dva duely inkasovali hrozivých třináct branek a pokud chtějí pomýšlet na postup do play-off musí mnohé zlepšit.

Vojtěch Mrázek 20 10 2 8 80,00 0 0

Zápas se nesl v podobném duchu jako předešlý s Litvínovem. Po vyrovnané první třetině jsme ve druhé části víceméně přebrali otěže utkání do svých rukou. Měli jsme velký tlak, vstřelená branka visela na vlásku, bohužel jsme individuální chybou soupeři darovali gól na 2:3. Poté jsme znovu do soupeře bušili, měli jsme spoustu šancí, ale neproměnili jsme ani ty nejvyloženější, soupeř nám z tlaku ujel a dal na 2:4. Třetí třetina byla z naší strany prachbídná, tam už nebylo nic. Řekl bych, že Olomouc ukázala větší touhu vyhrát. My jsme si šli opět zahrát, zkusit, jestli nám to půjde a výsledek podle toho vypadá. Bohužel je to druhý zápas v podobném duchu a spodek tabulky se nám stále přibližuje.