po 31.8.2020 | Klára Petrásková

Závěr přípravy s prohrou, junioři padli v Liberci 3:7

Jedenáct přípravných duelů zvládli junioři bez ztráty kytičky, v tom úplně posledním ale padli. Zápas se hrál v dobrém tempu a s šancemi na obou stranách, jako rozdílová se však ukázala druhá třetina. V té si Tygři vypracovali rozhodující náskok čtyř gólů, který už Lvi nedokázali stáhnout, a zpod Ještědu si tak odvezli prohru 3:7.

Hra s vysokým nasazením i tempem

Už od začátku bylo vidět, že se na ledě potkaly dva silné týmy. Hra ve vysokém tempu se přelévala z jedné strany na druhou a oba gólmani se museli mít na pozoru, první velkou šancí prověřil Cikhart zleva Sajdlovu vyrážečku. Vzápětí se musel vyznamenat na druhé straně také Král, když nejprve proti Tadeáši Pinkasovi včas sklapl betony a poté pochytal rovněž řadu dorážek.

V 6. minutě už se diváci dočkali úvodní branky. Dobře mířená nahrávka našla rozjetého Petra Gajdu, jenž si připravil na pravém kruhu přesnou ránu nad bližší rameno brankáře – 1:0. Východočeši se ale nenechali inkasováním zastrašit a vyhledávali co nejvíce nebezpečných střeleckých pozic. Jednou takovou se prezentoval Šedivý, jenž vystihl rozehrávku a sprintoval přes celé hřiště, jeho pokus zblízka se však zastavil těsně před brankovou lajnou.

To ale nakonec nemuselo Lvy mrzet, protože ve 12. minutě se přeci jen dočkali srovnání. Tadeáš Pinkas nahodil od modré čáry puk na Krále a od betonů se černá pryž odrazila přesně na hůl Jana Jušty, který ji neomylně doklepl do odkryté části brány – 1:1. Atraktivní tempo vydrželo až do konce periody, ačkoliv další gól už nepadl. A to ani při Juštově samostatném úniku, ani při následné hradecké přesilovce.

Liberec vysekl čtyřgólovou třetinu

Kdy ale góly padaly ve velkém, to byl start prostřední dvacetiminutovky. Tygři se doslova vyřádili, když během necelých tří minut nastříleli soupeři tři branky. Nejprve se prosadil z dorážky Jan Křepelka, o čtrnáct vteřin později se Bennet Rossmy trefil zpoza brány střelou o Sajdlovu výstroj. A do třetice se radoval znovu Jan Křepelka, který doklepl za čáru kotouč ležící volně u tyčky po předchozí akci – 4:1.

Po této liberecké smršti se hra trochu uklidnila, i tak se ale oba brankáři museli mít na pozoru. Dobrý zákrok předvedl Sajdl proti Putzovi, jenž oklamal obránce a ocitl se před hradeckým mužem v masce úplně sám, Sajdl však stihl vytáhnout touš okrajem výstroje. Chvíli nato se přiblížila polovina zápasu, která znamenala střídání stráží v brankovišti Mountfieldu – místo Sajdla si do brány stoupl Tichý.

A nedlouho poté se Hradečtí dostali k přesilovce, v níž Tadeáš Pinkas krásně křížem namazal Moravcovi, ten si ale puk na holi chvíli rovnal, a tak se Král stihl přesunout a vystavit střele výstavní semafor. Když se neradovali v přesilovce hosté, povedlo se to ve 36. minutě domácím. Pohlednou akci na jeden dotek po ose Jiruš – Nezbeda – Vojtěch Strnad zakončoval poslední jmenovaný prakticky do prázdné sítě – 5:1. Závěr třetiny pokazil Bílým Tygrům snad jen tvrdý faul Vomáčky, jenž byl po zákroku na Moravce vyloučen do konce utkání.

Hradečtí začali dotahovat, Tygři však drama nepřipustili

Většinu z dlouhé pětiminutové přesilovky si Lvi přenesli do poslední periody, jenže stejně jako v předchozích početních výhodách utkání, také v této se spíše hledali a nedokázali z ní vytěžit branku. Vzhledem k průběžnému stavu byla navíc herní pohoda na straně domácích, a tak následně musel Tichý likvidovat slibné šance Jansy či Cikharta.

V polovině dvacetiminutovky ale hosté nabrali druhý dech a výsledkem byly dvě vytoužené trefy. Matěj Beneš našel na vrcholu pravého kruhu Kryštofa Langa, který zamířil přesně k delší tyči, podobnou akcí se prezentoval poté i Lukáš Pajer. Tomu spektakulárně sedla rána rovněž z pravého kruhu a kotouč po ní zapadl přímo do vzdálenějšího horního růžku – 5:3.

Liberečtí však nechtěli připustit drama, a tak už po 28 vteřinách slavili šestý zásah, když se Bennet Rossmy trefil z mezikruží mezi betony – 6:3. Korigovat mohl záhy ze samostatného úniku Matěj Beneš, výborně chytající Král si ale poradil se střelou i dorážkou, závěrečné gólové slovo tak připadlo domácím. Adam Měchura tečoval těsně před gólmanem v přesilovce Patzeltovu střelu a stanovil konečný výsledek na 7:3 pro Liberec.