so 21.10.2023 | Vojtěch Honzík, Šimon Zemánek

Ze severu Čech za dva body. Junioři zdolali Vervu v nájezdech

Hradečtí na půdě posledního celku skupiny brzy vedli, už v první minutě se ze slotu, po dvanácté v soutěžním ročníku, prosadil Adam Novotný. Na další zásah se čekalo až do 34. minuty, kdy domácí vyrovnali, a zkraje třetí části dokonce odskočili do vedení. Lvi však dokázali odpovědět po skvělé souhře dvou Matějů – Havlíčka s Benešem a šlo se do prodloužení. V nastavení branka nepadla, o vítězi tak rozhodly nájezdy. V nich hosté zvítězili, po úspěchu Matěje Beneše a Marka Matašovského, 2:1.

V předchozích dvou vzájemných duelech se vždy radovali Východočeši, Litvínov pro sebe uzmul jediný bod s porážkou o vždy gól. A i tentokrát lépe začali hosté. Adam Novotný dostal nabito mezi kruhy a táhlou střelou k pravé tyči otevřel střelecký zápis. Z podobného místa mohl po chvilce Scafari vyrovnat, Tuček dokázal vykopnout betonem. Tato palebná pozice hráče přitahovala, zkoušel to odtud rovněž Novotný, Stránský zakročil. Když se těsně před přestávkou neujala ani akce Macha, jenž vlétl do pásma a vypálil, odcházelo se poprvé do kabin za fotbalového vedení Mountfieldu.

Prostřední dějství odšpuntoval Matěj Beneš, který nadvakrát pálil zblízka na klec Vervy, pokaždé ale minul. Ke změně skóre tak pomohla až hrubka Černého. Tomu před vlastní klecí sjel puk z čepele, čehož využil dobře napadající Jakub Bednařík, který ještě stihl dlouhou kličku od pravé tyče k levé. Tuček musel být v pohotovosti i po chvilce, když od modré tvrdě pálil Hora.

Další hrubka pomohla domácím k obratu v úvodu poslední dvacetiminutovky. Po přejetí modré vypálil přes obránce nikterak prudce Jiří Dohnal a na švestkách se nechal nachytat Tuček. Za vyrovnáním se rychle hnal Pavelka z pravého kruhu, Stránský byl s betony na ledě včas. Jenže vzápětí Havlíček skvěle vyřešil situaci na pravé straně, natáhl na sebe pozornost a předložil mezi kruhy Matěji Benešovi, který poslal duel přes prodloužení až k samostatným nájezdům. V nich on i Maštalířký zavěsili shodně k levé tyči, nakonec ale o bonusovém bodu rozhodl Marek Matašovský střelou pod beton.

Filip Tuček 65 23 2 21 91,30 0 0

Troufnu si říct, že jsme byli po celý zápas lepším týmem, ale bohužel jsme se dlouho nedokázali prosadit. Brankář soupeře předvedl výborný výkon a my jsme na něj nedokázali najít recept. Aspoň dva body bereme, protože to chvíli vypadalo, že bychom si nemuseli odvést nic. Jsem rád, že se kluci po druhém obdrženém gólu dali do kupy a dokázali vyrovnat. Pak jsme byli šťastnější v nájezdové loterii, kdy jsme paradoxně na gólmana Litvínova vyzráli.