pá 21.9.2007 | Lukáš Souček

Zlín jednoznačně přehrál hradecké dorostence a zvítězil 8:0

Hradeckým dorostencům se v pátek na domácí půdě vůbec nedařilo. Do Hradce Králové zavítalo velmi dobře sehrané mužstvo Zlína, které se hned v první třetině dostalo do tříbrankového vedení. Po čtyřiceti minutách hry už dokonce Zlínští vedli 6:0. Střelci domácího celku se neprosadili ani v poslední části utkání, a tak skórujícím týmem byl opět akorát Zlín. Hosté přidali poslední dvě branky a udělali tak za utkáním definitivní tečku. Zvítězili 8:0 a navíc domácí tým přestříleli v poměru 46:13.

Již ve čtvrté minutě utkání se dostali zlínští hokejisté do vedení. Jakub Šlahař připravil dobrou střeleckou pozici pro Martina Šoulu, který se nemýlil. Než se Hradečtí stihli otřepat z rychlého nástupu soupeře, bylo to 0:2. Zlín totiž využil přesilovou hru, když si Michal Vodný pohrál s kotoučem a bekhendem rozvlnil hradeckou síť. Hradec se k ohrožení Zavadilovy branky odhodlal pouze pětkrát. Všechny střely ale hostující gólman s přehledem zlikvidoval. Dalším nepříjemným hřebíčkem do hradecké rakve byl gól do šaten. Jakub Herman bez větších obtíží získal kotouč v rohu, vybruslil před bránu a trefil prostor pod rukou Kotrly. Prvních dvacet minut bylo v jasné režii Zlína a otázkou zůstavalo, co domácí do dalšího průběhu zápasu vymyslí.

Moc se toho ale nezměnilo. Zlín měl i nadále navrch. V polovině utkání vystřelil Jakub Šlahař, jehož střelu doklepl za brankovou čáru Martin Škoula. Byla to již druhá branka tohoto zlínského útočníka v pátečním zápase. Málo vídaná situace nastala v čase 31:10. Domácí odmítli obrovskou šanci vrátit se do zápasu, když paradoxně ve dvojnásobné přesilové hře inkasovali branku. Útočník Jakub Šlahař, který operoval na vrcholu trojúhelníku zlínské obrany, vystihl rozehrávku a v souboji tváří v tvář s Kotrlou byl úspěšný. Tento gól už Východočechy nadobro poslal do kolen. Hosté přidali ještě jeden zásah do černého. Ve 38. minutě umístil svoji střelu k levé tyči Petr Holík.

Třetí třetina už se pouze dohrávala. Obě mužstva vystřídala brankáře a nasadila do hry i čtvrté útoky. Zlínští hráli ve velké pohodě, domácí neměli téměř žádnou šanci na obrat. Maximálně se pokoušeli výsledek zkorigovat. Ani to se jim ale nepodařilo. Rozjetý Zlín nebyl k zastavení. V čase 42:55 zvýšil na 7:0 Tomáš Smetana a v 56. minutě propálil Petr Zámorský od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Zlín na hradeckém kluzišti jednoznačně dokázal, že patří ke špičce nejvyšší dorostenecké soutěže a zaslouženě zvítězil vysoko 8:0.