Zápasy mládeže
čt 14.9.2023 | Tomáš Prodělal

Zpátky na zem. Dorost padl s Přerovem 1:5

Po povedeném minulém víkendu se dorostenci vrátili zpátky na zem a dost je to bolelo. Na obraně Přerova si vylámali zuby a nedokázali se dostat do zápasu. Moravané Mountfield zastínili skvělým bojovným týmovým výkonem, který slavil úspěch a na Hanou si tak odvezli vysokou výhru 5:1. Svěřenci Jiřího Janouška mají šanci na reparát v sobotu, kdy přivítají Vítkovice.

Od úvodního vhazovaní byl jasný cíl Přerova, který pod Bílou věž přijel hrát ze zodpovědné obrany. To se mu také dařilo, jelikož domácí v prvních pěti minutách nevystřelili na branku. „Vstup do utkání jsme měli slabší. Nevím, čím to bylo. Možná nás bolely nohy,“ přiznává Patrik Hendrych. Zubři byli v útočném pásmu nebezpečnější a brzy mohli slavit. Po kiksu obrany a šťastném odrazu od Koudely Filip Vlk zametl touš do odkryté klece - 0:1.

Hradečtí se ale rychle vzpamatovali, v čemž jim pomohla také početní výhoda, a vyrovnali. Tobiáš Vítek nabil na pravý kruh Patriku Hendrychovi, který střelou na zadní tyč vyrovnal – 1:1. Jak situaci viděl sám střelec? „V přesilovce jsem dvakrát za sebou netrefil bránu a napotřetí už to vyšlo. Trénovali jsme to. Jsem za gól rád,“ skromně přiznává člen první formace.

Následně se Lvi začali přeci jen o něco více dostávat do svého útočného pásma, obrana Hanáků však většinu pokusů zablokovala nebo je lapil Trnka. A tak se do vedení znovu vrátil Přerov. Střela Vratislava Švejcara se odrazila příhodně pro Matěje Ryšavého a útočník moravského týmu pověsil z první puk pod břevno – 1:2.

V prostřední části oba týmy pálily šance, když nejprve Vítkovo zakončení ze slotu mířilo o hodně mimo. Na opačné straně zase Petřík špičkou ostří brusle sebral radost Dobřenskému. Tváří v tvář maskovanému muži v bílém neuspěl ani Mozr z trestného střílení. „Někteří jsme možná čekali slabšího soupeře, i když to není pravda. Jejich výsledky jsou dobré,“ sypal si popel na hlavu útočník s číslem patnáct.

Téměř v polovině zápasu ale dokázali Zubři využít hradeckého pobytu na trestné a odskočit na rozdíl dvou branek. Filip Vlk elegantní kličkovanou zajel do pásma a předal Tadeáši Cífkovi, který se příliš nerozpakoval a propálil Petříka kolem vyrážečky – 1:3. „Hráli play-off stylem. Výborně dohrávali souboje, přistupovali, nedali nám na nic čas,“ oceňuje kvalitu soupeře rychlonohý forvard.

V kabině se o druhé přestávce Mountfield nabudil a na led vyjel odhodlaný se soubojem ještě něco udělat. „Řekli jsme si, že to nevypustíme a dáme do toho všechno. Zkusili jsme trochu pozměnit i taktiku,“ odhaluje odchovanec Ústí nad Labem. Jenže naděje vzaly rychle za své. Už po necelé půlminutě Filip Koudela využil přesilovku ranou z levého kruhu a když ve 45. minutě našel Matěj Ryšavý skulinu mezi Petříkovými betony bylo hotovo.

Svěřenci Jiřího Janouška se ještě v závěru utkání snažili o čestný úspěch, ten jim však nedovolila herní křeč, a tak Východočeši na domácím ledě padli 1:5. Už za necelých 48 hodin je ale čeká duel s vítkovickou Riderou. „Musíme zlepšit hlavně přístup. Nemyslet si, že to bude jednoduché, když jsme porazili Třinec. Musíme to o dost zlepšit,“ uzavírá Patrik Hendrych.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Filip Brzák 0 0 0 -1 0
Oliver Forejtek 0 1 1 0 0
Filip Frolík 0 0 0 -1 0
Patrik Hendrych 1 0 1 0 0
Jakub Hornych 0 0 0 -2 0
Josef Janeček 0 0 0 -2 0
Filip Klíma 0 0 0 -1 2
Ondřej Páleník 0 0 0 0 2
Jan Pánek 0 0 0 0 0
Daniel Pavlík 0 0 0 -1 2
Martin Václavíček 0 0 0 -1 0
Radek Vencl 0 0 0 -2 0
Tobiáš Vítek 0 1 1 0 0
Jaroslav Vondruška 0 0 0 -1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vojtěch Petřík 60 25 5 20 80,00 0 0

Ohlasy k utkání

Fotogalerie