so 28.10.2023 | Jan Brůna

Zpátky na zem. Junioři podlehli předposlední Plzni 3:5

Ve sváteční den to juniorům nevyšlo. K zápasu přijela Plzeň, které patří předposlední místo tabulky, a když odskočila do vedení 4:2, vypadalo to pro indiány už hodně nadějně. Naději pro Lvy ještě vykřesal Michal Beneš, hosté si ale v závěru pojistili výhru 5:3 a vyloupili ČPP Arénu. Hradečtí se tím propadli až na pátou příčku skupiny Západ.

První třetina, to byl parádní juniorský hokej. Domácí rychle odpověděli na kvalitní nástup Plzně a Petr Hrdlička předložil puk před kasu skvěle Janu Venclovi, ten však nedosáhl. Hradec se prvně radoval v šesté minutě, když Vojtěch Aschenbrenner v přesilovce dostal kotouč za Daniela Jansu – 1:0. „Vystřelil jsem hned po odrazu a padlo to tam,“ líčí střelec úvodní branky.

Indiáni ještě v téže minutě reagovali a nahození Marka Čančury od modré čáry propadlo až za Vojtěcha Mrázka, který tak mohl zapomenout na zopakování čistého konta z utkání proti Motoru – 1:1. Lvy to nerozhodilo a do betonu Jansy pálil Adam Novotný, než to samé na druhé straně proti brankáři předvedl Daniel Hála. „Bylo hodně šancí a šlo o hodně bruslivý hokej. Dva góly z přesilovky pomohly, protože na nás vlétli,“ popisuje první část bratr Jakuba.

Početní výhody skutečně určovaly skóre úvodního dějství; Marek Čančura si našel místo na ose hřiště a přes zakrytý Mrázkův výhled kotouč dolétl krásně až pod horní tyčku – 1:2. Hezkou akci předvedli v přesilovce rovněž Hradečtí a Matěj Beneš z kruhu vymetl růžek kasy, čímž srovnal na 2:2. „Dobře jsme bruslili a napadali, to rozhodovalo,“ myslí si hráč s číslem 23.

Po pauze se dostalo do hry i možná největší jméno hostí – Adam Benák po snaze Jakuba Šilera uzmul touš na vrcholku kruhu, střelu uklidil přesně k zadní tyči a Západočeši najednou vedli 3:2. A když se šťastně před Aleše Mazance odrazila nahrávka Ondřeje Peška, měl před sebou plzeňský talent jen bránu s gólmanem a Mountfieldu se zase dýchalo o něco hůře – 2:4. „Plzeň měla na začátku sezony hráče v áčku, kteří jim teď dost pomáhají,“ komentuje domácí forvard fakt, že soupeř porazil Lvy z předposledního místa.

Duel vypadal rozhodnutý, v závěru prostřední části ale ještě v oslabení vykřesal naději pro domácí Michal Beneš, když se dva obránci Plzně nedohodli na modré a overage junior ujel sám na Jansu a po zemi ho propálil – 3:4. Pak zachránil Východočechy před kapitulací Mrázek zásahem na čáře. „Je škoda, že jsme ho více nepodrželi,“ mrzí hokejistu ročníku 2006.

Na druhé straně mohl Hrdlička srovnat, když se před ním zjevil puk. Jenže to se nestalo, domácí to pak zkusili bez brankáře a Jakub Šiler napodruhé trefil prázdnou klec. Pojistil tak výhru hostů 5:3, zato Hradec po vítězství nad Budějovicemi tentokrát nebral ani bod. „Musíme hrát více týmově a více makat,“ burcuje na závěr Vojtěch Aschenbrenner.

Jakub Aschenbrenner 0 0 0 -2 0
Vojtěch Aschenbrenner 1 0 1 -1 0
Michal Beneš 1 0 1 -1 0
Matěj Beneš 1 0 1 -1 0