čt 9.1.2020 | Klára Petrásková

Zpět na vlně! Junioři využili prostor na ledě a porazili Bruslaře

Z pěti gólů dali Hradečtí při vítězném tažení jediný v klasickém počtu pěti hráčů na obou stranách. Zbylé čtyři padly buď v přesilovce, nebo především při hře čtyři na čtyři. Co je ale důležité, že junioři zužitkovali prostor na ledové ploše ve tři body! Mladou Boleslav porazili 5:2 a v tabulce se tak stále drží na parádním prvním místě.

Hradec dobře začal, Boleslav ale do přestávky vývoj otočila

Pozvolný start do utkání? Kdepak. Už na začátku 5. minuty se slavila první branka, ruce do vzduchu zvedali Hradečtí. Martin Pěnčík totiž vypálil kousek zpoza modré lajny a rozvlnil boleslavskou síť – 1:0. Jenže Východočeši vzápětí doplatili na disciplínu a o necelé dvě minuty později už bylo srovnáno na 1:1. V početní výhodě hostů využil Samuel Dotter clony před brankářem a od modré propálil vše, co mu stálo v cestě.

I přes rychlé vyrovnání Středočechů byl v dalším průběhu aktivnějším celkem Mountfield. Ten se držel více na puku a Petr Poppel zakončoval dokonce přečíslení v oslabení, jenže trefil jen boční síťku. A tak, i když více ze hry měli domácí, se nakonec pálilo ostrými na druhé straně. V rychlé akci posunul Ján Petriska touš z pravého kruhu na osu hřiště na Vladislava Houšku, který se prosmýkl za beka a nerušeně poslal hrací předmět do levého vinglu – 1:2.

Východočeši využili prostor při hře čtyři na čtyři

Mladé Boleslavi přestávka prospěla a do druhé části vstoupila lépe než soupeř. Tomáš Sajdl musel hasit několik hostujících šancí a Středočeši měli k dispozici krátce po sobě dvě přesilovky, jenže v té druhé se sami neubránili faulu a více prostoru na ledě při hře čtyři na čtyři zužitkovali ve srovnání Hradečtí. Konkrétně to byl Jakub Naar, kdo se dostal k ráně z vrcholu pravého kruhu – 2:2.

Následovala nepříliš záživná pasáž plná nepřesných nahrávek, kterou svou bombou do tyčky domácí svatyně uťal Jakub Petržilka. A další šance už skončila v síti, jenže na opačném konci kluziště. Jakub Naar se totiž znovu zorientoval ve hře čtyři na čtyři a z pravého kruhu vymetl bližší vingl. Další branka Hradce na sebe nechala v totožném počtu hráčů na ledě čekat jen 91 vteřin, po kterých pronikl levou stranou do pásma Marek Tecl a zamířil pro změnu na vzdálenější tyč – 4:2.

Vítězství potvrdil Mountfield využitou přesilovkou

Jestliže se na vývoji mače v prvních dvou třetinách podílela značnou měrou vyloučení, ani ve třetí části tomu nebylo jinak. A nakonec to byla právě početní výhoda, která znovu posunula skóre na světelné tabuli. Střela Martina Pěnčíka byla sice zablokována, domácí bek ale stihl posunout puk na Kryštofa Langa, jenž z pravého kruhu pro vhazování trefil prostor u delší tyče – 5:2.

V závěrečné pětiminutovce mohl Hradec svůj náskok ještě navýšit, protože Východočeši byli při chuti a podnikali nájezdy na boleslavskou svatyni. Jeden takový měl na svědomí Lukáš Pajer, v samostatném úniku však jeho pokus vytáhl nad bránu lapačkou Tadeáš Zeithaml. Neproměněný pokus už ale v konečném důsledku příliš neznamenal, protože Mountfield výhru 5:2 už nepustil a tři body zůstaly pod Bílou věží.

Dalibor Ďuriš 0 0 0 -1 0