Zápasy
pá 14.2.2020 | Petr Šatalík

Zřetelná porážka. Mountfield padl v Třinci potupně 0:6

Na dobrý výsledek z pražské Sparty se svěřencům trenérského tandemu Martinec – Růžička navázat nepodařilo. V bitvě s Oceláři tahali za kratší konec od první minuty. Slezané se během první dvacetiminutovky ujali tříbrankového vedení, které během dalšího průběhu zápasu ještě navýšili. Lvi si vytvářeli šance, ale naprosto vyhořeli v jejich proměňování. Ve Werk areně nedali v této sezóně ani jeden gól a logicky tak odsud nepřivezli pod Bílou věž žádné body.

Trenéři Mountfieldu byli po utkání se Spartou nuceni sáhnout do sestavy. Zranění do hry opět nepustilo Petra Zámorského, v obraně tak nastoupil Zdeněk Čáp. V útocích došlo k několika přesunům, ale personální obsazení zůstalo stejné. V brance opět nastoupil Štěpán Lukeš.

Slezané nastartovali k parádnímu výkonu

Úvodní dějství se neslo v duchu zřetelné převahy Ocelářů. První větší šanci však měli Lvi. Klíma přesně přihrál z pravého mantinelu do mezikruží Perretovi, jenž se svou rychlostí zbavil obránců Třince a stál sám před Štěpánkem, na kterého si však bekhendovou kličkou nepřišel. Hokejisté s drakem na hrudi svou příležitost hned přetavili v gól. Stránský najel s pukem před bránu, kde byl sražen k zemi, kotouč však z druhé vlny našel Ondřej Kovařčík, jenž střelou pod horní tyč slavil úspěch – 1:0.

Slezané pokračovali v náporu a Lukeš mohl být rád za dobře postavené tyče, které chvíli po sobě orazítkovali Wolski a Růžička. V čase 10:47 už polský fantom mířil přesněji. Wojtek Wolski se zbavil v rohu kluziště bránícího hráče, rychle vyjel na pravý kruh a střelou na zadní tyč nedal brankáři Lvů šanci – 2:0.

Východočeši měli také příležitosti, ale nebylo jich tolik a nedokázali je proměňovat. Po souvislém tlaku čtvrtého útoku Mountfieldu neuspěli krátce po sobě Kubík ani Koukal. Na druhé straně pak udeřilo potřetí. Chmielewski vybojoval kotouč na zadním mantinelu, poslal ho do ideálního prostoru mezi kruhy Eriku Hrňovi a ten trefil přesně pod horní tyč – 3:0. Stejné skóre platilo i po první siréně.

Hra nemastná neslaná i kopec smůly Lvů

Úvodní minuty druhé dvacetiminutovky nenabídly na ledové ploše příliš vzruchu. Ani jeden z týmů nedokázal vytvořit nějakou zajímavou akci, hra se přelévala ze strany na stranu bez toho, aby si někdo vypracoval větší příležitost. Po faulu Lva se Oceláři rychle vzdali početní výhody, Gernát zlomil při střele hůl a jel vystřídat, když však viděl nebezpečí protiútoku, setrval na ledě a vzhledem k tomu, že hráč, který za něj skákal na led, zasáhl do hry, vylučovalo se také v řadách Slezanů.

Ani hra čtyři na čtyři a následná krátká přesilovka Hradce šanci nepřinesla. První trochu zajímavější příležitost přišla až v polovině dějství, kdy Smoleňák dvakrát zakončoval nejprve po přihrávce Cingela zpoza brány a následně po objetí brány Ocelářů. Štěpánek však byl pozorný. Opravdu velkou možnost měl hned vzápětí Koukal, jenž jel sám na brankáře Slezanů, ale s bekhendovou kličkou, kdy se mu snažil prohodit puk mezi betony, neuspěl.

Na druhé straně vysunul Galvinš Ondřeje Kovařčíka, jenž mohl střílet z dobré pozice na levém kruhu, ale i pro důslednou obranu Koukala pálil nepříliš prudce a mimo. Vzrušení přinesl až závěr dějství. Po ráně Lva se puk odrazil k Orsavovi, jenž pálil do prázdné klece, jenže trefil tyč. Na druhé straně sevřela formace Ocelářů Lvy v jejich pásmu. Růžička neuspěl ve své šanci, a tak obkroužil klec a znovu poslal touš do brankoviště, kde byl důrazný Tomáš Marcinko - 4:0. Tento stav platil i při odchodu do šaten.

Třinec dokonal potupného kanára

Na startu třetí třetiny se dostal do zajímavé pozice Žejdl, jenž pálil z vrcholu pravého kruhu, ale Štěpánek ukryl jeho střelu do své náruče. Lvi neskládali zbraně a dokazovali, že hodlají bojovat do poslední minuty. Následně předvedl na levé straně pěkný průnik Šalda, jenž přešel přes bránícího hráče, jenže brankáře Ocelářů na přední tyči nenachytal. Poté ještě tečoval střílený pas Cingela na vrcholu brankoviště Smoleňák, jenže i tento puk skončil v moci strážce svatyně Třince.

Po pěkné akci, jenže taky špatné bekhendové přihrávce Klímy šel do úniku Adamský, který ale tváří v tvář Lukešovi netrefil bránu. Následně se v bezprostřední blízkosti klece Lvů ocitl Vrána, jenž ale gólmana Hradce přehodit nedokázal. Potupné skóre 0:5 naskočilo na světelnou tabuli v čase 49:46, kdy Oceláři konečně potvrdili nebezpečnost své přesilovky. Aron Chmielewski vyjel z rohu kluziště a se štěstím překonal Lukeše z bezprostřední blízkosti – 5:0.

Polský útočník byl v utkání hodně aktivní, Chmielewski tak o chvíli později znovu zakončoval, tentokrát střílel po otočce z pravého kruhu, jenže Lukeš byl připraven. Následně si musel brankář Hradce poradit ještě s tvrdou ranou Musila od modré čáry. Tu ale zvládl vyrazit do rohu hrací plochy. Potupného tenisového kanára dokonal deset sekund před koncem po samostatném úniku Martin Adamský a jen tak doplnil obraz, který toto utkání nakreslilo na plátno.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Oskars Cibulskis 0 0 0 -3 0
Lukáš Cingel 0 0 0 -2 0
Zdeněk Čáp 0 0 0 0 2
Oscar Eklund 0 0 0 -1 0
Matěj Chalupa 0 0 0 -1 0
Aleš Jergl 0 0 0 -1 0
Kevin Klíma 0 0 0 -1 0
Petr Koukal 0 0 0 -1 0
Adam Kubík 0 0 0 0 0
Jakub Lev 0 0 0 -1 2
Richard Nedomlel 0 0 0 -1 0
Jakub Orsava 0 0 0 -1 2
Filip Pavlík 0 0 0 0 0
Radovan Pavlík 0 0 0 -1 2
Jordann Perret 0 0 0 -1 12
Radek Smoleňák 0 0 0 -2 0
Radim Šalda 0 0 0 -4 0
Petr Šidlík 0 0 0 -1 2
Lukáš Žejdl 0 0 0 -3 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Štěpán Lukeš 60 38 6 32 84,21 0 0

Ohlasy k utkání