ne 27.3.2022 | Jakub Štěrba, Jan Brůna | Foto: Ronald Hansel / Juniorský hokej

Ztráta vedení a prohra na nájezdy. Dorost opět padl v Plzni

Ještě ve 48. minutě vedení 2:0, nakonec porážka 2:3 po nájezdech. Dorost Mountfieldu HK neuspěl ani ve druhém semifinále, ačkoliv měl zápas dobře rozehraný. Na dvě branky Lukáše Krále ale odpověděl stejným počtem Denis Řehoř a výhru Plzně vystřelil Adam Benák. Ve středu se série přesouvá pod Bílou věž a mladí Lvi budou doma odvracet konec sezóny.

Po opatrných úvodních vteřinách zápasu se k první střele dostal Pavel Šimek, branku soupeře ale přestřelil. Stejný hráč měl šanci i nedlouho poté, Daniel Jansa si ovšem svým betonem pohlídal bližší tyčku. Hosté byli v počátečních minutách lepší, v další zajímavé situaci se ocitl Dominik Pavlík, z mezikruží ale jen orazítkoval zadní mantinel. Škodovka odpověděla akcí, kterou táhl Marek Hořejší – domácí kapitán si všiml ve slotu dobře postaveného Denise Řehoře, ten ovšem nikým neatakovaný těsně minul branku. Vzápětí si našel prostor na modré čáře Adam Jiříček a rychlým švihem vyzkoušel pozornost Jana Kasala, ten však vyrazil kotouč ramenem. Následně si obě mužstva vyzkoušela přesilovou hru. Domácí mohl dostat do vedení Josef Eichler, plzeňský obránce ale trefil jen brankovou konstrukci. A tak krátce před odchodem do šaten udeřili poprvé v sérii hosté. Lukáš Král získal puk v útočném pásmu a střelou z otočky trefil mezeru mezi betony.

Do druhé třetiny vstoupili domácí hráči s velkou vervou a po několika okamžicích začali mít hned více ze hry. Nadějně vypadala akce Řehoře, který hledal před brankou Matyáše Berana, tomu ovšem na poslední chvíli hosté zablokovali hokejku. Následně to zkoušel Tomáš Pittr šikovně bekhendem od zadního mantinelu, Kasal se však překvapit nenechal. Následně v přesilové hře Adam Titlbach nadvakrát prověřil pozornost gólmana u pravé tyčky, ten nátlaku odolal. A když už byl Kasal prakticky překonaný, Plzeňané nedokázali nadvakrát trefit poodkrytou část klece. Vzápětí po teči Jana Kučery už většina diváků zvedala ruce nad hlavu, puk brankovou čáru ale o malou část nepřekročil. A když se neujala ani teč Jana Trejbala na druhé straně, odcházeli obě mužstva do šaten stále za stavu, který určila první třetina.

Třetí část odšpuntovala chyba v defenzívě Škodovky. Hosté po ní jeli ve třech proti jedinému obránci, Jan Vencl následně našel na druhé vlně Lukáše Krále, který trefil odkrytou část brány a Mountfield vedl o dva góly. Hradečtí se poté zatáhli a snažili se náskok za každou cenu udržet. Nakonec jim vydržel necelých pět minut. Kouzlo Kasala odčaroval Denis Řehoř, který dorazil do brány střelu Jakuba Hromádky. Indiánům vstřelená branka nalila novou krev do žil a za další dvě minuty již bylo srovnáno. Denis Řehoř se stal hrdinou okamžiku, když dobruslil vyhození Antonína Lučana a bekhendem propasíroval puk do sítě mezi tyčkou a betonem brankáře. Stejný hráč měl nedlouho poté na hokejce dokonce hattrick a velký obrat v zápase, nicméně z pravého kruhu trestuhodně přestřelil. Skórovat se nepovedlo ani v závěrečných vteřinách Adamu Benákovi, který byl zcela sám před kasou a střelu tečoval jen těsně vedle. Utkání tak muselo do prodloužení.

Prodloužení se hrálo ve čtyřech na obou stranách, Plzeň v něm byla lepší a více si šla za vítěznou brankou, nicméně Mountfield vše ubránil. Zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů, kde byli diváci svědky nervy drásající bitvy. Až v desáté sérii rozhodl o druhém bodu pro Škodovku Adam Benák. Lvi tak prohráli i druhý duel na západočeském ledě a ve středu budou muset doma nutně vyhrát, aby zabránili konci sezóny.

Bylo to strašně těžké utkání. V sobotu po zápase jsem hovořil, že se do toho nedělního musíme zlepšit, a přesto první třetina nebyla optimální. Soupeř nás hodně napadal, nicméně si myslím, že od druhé třetiny jsme se zlepšili, i když jsme prohrávali. Věřili jsme, že ve třetí části zápas otočíme. Sice jsme brzy inkasovali druhý gól, ale jak já říkám, vedení 2:0 v hokeji není nic. U nás to byla otázka prvního gólu, nabádali jsme kluky k častější střelbě, navíc když v play off padají takové různé góly, což se nakonec i potvrdilo. V prodloužení jsme byli lepší jak herně, tak i fyzicky. Kluci mají hodně sil, ale bohužel jsme nebyli produktivní. Připadalo mi, že soupeř čekal spíše na nájezdy, kde už je to o štěstí. Jsme strašně rádi, že jsme druhý zápas urvali, přestože jsme prohrávali 0:2. Nyní se těšíme do Hradce.