Diskuzní fórum

Pokud chcete diskutovat, prosím přihlaste se, nebo si vytvořte nový účet.
Filtr: výpis příspěvků ze dne "2023-11-23" |  vypnout filtr
 
23.11.2023, 16:40
“To velké (a stále rostoucí) množství cizinců v extraligových klubech je důsledkem, ne příčinou bídné produkce mladých českých hokejistů”

At chceme nebo ne - toto je “ekonomicka” pravda.

Hokej, a to i v ČR, je v nejvyssich patrech proste jen byznys - nic vic, nic míň, a muze se nam to (ne)libit jak chce🤕🙈🥲
23.11.2023, 14:56
Smajlík
Já myslím, že v případě (očekávatelného) nulového až negativního výsledku by si vedení extraligy pod tlakem fanoušků i klubů mohlo p*del ušoupat, aby zařadilo zpátečku - podobně jako teď ve Finsku s uzavřením nejvyšší soutěže...
23.11.2023, 13:20
Jak jsem psal, ačkoliv jsem si vědom v důsledku nevyhnutelného snížení kvality a růstu cen (nemluvě o negativním dopadu na výsledky našeho klubu), jsem v rámci cimrmanovského postupu "přátelé, tudy ne" pro tento experiment vyzkoušet. Smajlík

Věční kritici uvidí v áčku na extraligové úrovni stabilně vytoužené Pajery, Moravce, Morongy a spol., Kolíňáci budou místo zlého farmáře nadávat opět jen sami sobě a vše bude krásně čisté a české. Smajlík

P.S. Bezpáteřní amorální špína se v českém hokeji zdaleka netýká pouze pánů odkaz Smajlík
Všichni co tady volají po snížení kvóty cizinců pak budou první, kdo tady bude brečet až budeme třeba předposlední. Smajlík Protože klub jako my nikdy nebude konkurenceschopný bez hráčů z ciziny, tak to prostě je. A já s tím jsem oukej, několik se jich nesmazatelně zapsalo do historie a pomohli (pomáhají) nám.
23.11.2023, 12:51
"Extraliga není od toho, aby vychovávala hráče. Je problém mládežnických kategorií, že negenerují dostatečné množství talentovaných hráčů, kteří by byli schopni si o místo v extralize říci zcela přirozenou cestou na základě svých výkonů."

Svatá pravda.

To velké (a stále rostoucí) množství cizinců v extraligových klubech je důsledkem, ne příčinou bídné produkce mladých českých hokejistů.
Reakce na hradec-valec: Souhlasím. Za mě snižování počtu cizinců nebude znamenat výrazný posun našich hráčů v rozvoji. Ano, několika se to podaří, ale dle mého názoru to budou jedinci. Osobně nevidím vlastně tak velký problém v umístění do soupisky A týmu, jako spíš rozvoj a vychování hráče po kategorii dorost/junky. V tom mě utvrzují průběžná vyjádření manažerů klubu extraligy a trenérů. Vždycky je snahou hlavně zapracovat vlastní líheň, kolik let to z různých stran rezonuje, ale reality je za mě jiná ... Je to neochotou manažera / trenéra? ... Výchova jedinců (každoročně a dlouhodobě):se za mě daří jen v několika týmech - Liberec, Vary a Plzeň. Neříkám, že ostatní také nevystřelí eso z rukávu, ale je toho pomálu a za dlouhou dobu. Za mě z toho vychází, že je to více o hlubším a dlouhodobějším fungování klubu a její nastavení, než jen o "hození" hráče do ringu. Herní praxe je samozřejmě nezbytná, ale pokud hráč lavíruje v Chance lize a nepřehrává svoji úlohou (ofenzíva, defenziva, oslabení, tj. jeho úkolem) ostatní, pak nemyslím, v že v extralize ho to extra nakopne. Nechci říct, že je to chyba klubu - kde i o nastavení hráče, co chce obětovat, co si dá navíc, kolikrát si sáhne na dno sil, aby vyšel odolnější. Ale jako problèm vnímám to výchovu jako celek, tj. propojení hráč - trenér - klub a také agent. To nám to za mě hapruje .... Sry za plachtu ....
Naprostý souhlas. Snížením počtu cizinců dojde k posunu v kvalitě, ale ne nahoru, ale dolů. Těžko se v menší konkurenci někdo zlepší. Extraliga je komerční produkt a bude se také chovat jako komerční produkt. Pokud je cizinec levnější a zároveň nabízí větší kvalitu, tak je logické, že dostane přednost a já jsem za to rád. Za své peníze chci vidět nejlepší možný hokej.
Extraliga není od toho, aby vychovávala hráče. Je problém mládežnických kategorií, že negenerují dostatečné množství talentovaných hráčů, kteří by byli schopni si o místo v extralize říci zcela přirozenou cestou na základě svých výkonů. V dobách zlaté generace to tak bylo, lajna Jágr Reichel Holík dostala šanci na MS ne proto, abychom naplnili nějaké mládežnické kvóty, ale proto, že výkonostně tam ti hráči patřili. Navíc ve společné repre se Slováky.
Problém je třeba hledat v mládeži, v tom, zda je dostatečně široká základna, v tom jak se pracuje s dětmi a jejich fyzickou připraveností (obecně, ne jen v hokeji), jaké jsou tréninkové metody, financování sportu, skloubení se školou, struktura soutěží, atd. atd. atd. - až bude tohle všechno fungovat, tak nebude nutné řešit cizince v soutěži.
Copak já, hlavně jestli ty aspoň trochu rozumíš tomu co jsou tabulky. Ty nám tady chceš vnutit dojem, že třeba Hronov dostal za nějakého juniora 160 tis, nebo že měl tak skvělé žáčky, že jich třeba pět vyplatil např. MHK a Hronov za ně utržil 100 tis (20 tis za kus)? Tak tě tedy ujišťuji, že od extraligového mužstva nedostanou ani korunu, protože to vyřeší hostováním. Tomu co tady plácáš nevěří ani Kačer Donald.
23.11.2023, 06:18
....jen dotaz nebo poznámka...mají Němci v DEL nějaké omezení cizinců ? Myslím, že nemají...a jejich nároďák nevypadá, že by tím trpěl... i mladých na draftech mají, co nikdy neměli.....proč my pořád hledáme viníky nedobré výchovy mládeže jinde...dokud se nesladí tréninkový proces mládeže se školou a nebude větší možnost pohybu kluků mezi kluby bez vyplácení nesmyslných částek...tak se to nepohne...můj názor...a to jen pozoruji vývoj pár kluků v HK od jejich 8 let věku...kde skončili a jak ovlivňovalo jejich psychiku nestíhání školy kvůli hokeji nebo zase nevyspání před tréninkem, protože chtěli napravit školu...a tak pořád dokola...pak změna školy, aby byl čas na hokej...hurá ..ale, pak výměna kluka na půl roku jinam, tím se zase zboří plán se školou...no mají s tím nervy....a to jen naznačuji jaké přicházejí tlaky z obou stran...a to nepočítám rodiče...
Zobrazit od data:
Počet příspěvků na stránku:

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Pro přispívání do diskuzního fóra je kromě základní registrace nutné zažádat o povolení Vaší přezdívky. Jste-li již registrovaní, autorizační e-mail s přezdívkou, kterou jste zvolili při registraci, odešlete na e-mailovou adresu redakce@mountfieldhk.cz. Heslo pro přihlášení na diskuzní fórum v e-mailu neuvádějte.
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo mazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky, stejně tak příspěvky obsahující osobní útoky. V krajním případě pak odepřít přístup uživateli.